StartWiadomości Wiadomości dnia

Przedsiębiorstwo z Zawiercia zbuduje rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna

Dodatkowo, ze względu na dużą wartość zamówienia oraz fakt współfinansowania zamówienia ze środków Unii Europejskiej, komplet dokumentacji z postępowania musi zostać przekazany do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który przeprowadzi kontrolę. Wynik kontroli powinien by znany w ciągu 14 dni. jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to zawarcie umowy z wybranym wykonawcą może nastąpić pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Ewentualne odwołanie wniesione przez wykonawcę lub stwierdzenie przez Prezesa UZP naruszeń w postępowaniu może wypłynąć na wydłużenie procedury o czas niezbędny na wykonanie odpowiednich zaleceń.

Na chwilę obecną 37 właścicielom nieruchomości, leżących w przebiegu rybnickiego odcinka drogi Racibórz –Pszczyna, Miasto wypłaciło zaliczki na poczet przyszłego odszkodowania (w sumie jest to kwota 15,165 mln zł).

Jak dotąd w całości przejętych zostało 17 z 53 budynków, stojących w przebiegu drogi. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej złożonych zostało 14 wniosków na przydział mieszkań zastępczych. 7 rodzin podpisało już umowy i otrzymało lokale. Jedna osoba zdecydowała się na skorzystanie z pomieszczeń magazynowych.

Zostaw komentarz