Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Przedsiębiorstwo z Zawiercia zbuduje rybnicki odcinek Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna

Facebook Twitter

Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu, koszt ma wynieść ponad 350 mln złotych (352 567 213,94 zł). Teraz pozostali uczestnicy postępowania mają 10 dni na ewentualne wniesienie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.

fot. rybnik.eu

Dodatkowo, ze względu na dużą wartość zamówienia oraz fakt współfinansowania zamówienia ze środków Unii Europejskiej, komplet dokumentacji z postępowania musi zostać przekazany do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który przeprowadzi kontrolę. Wynik kontroli powinien by znany w ciągu 14 dni. jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to zawarcie umowy z wybranym wykonawcą może nastąpić pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Ewentualne odwołanie wniesione przez wykonawcę lub stwierdzenie przez Prezesa UZP naruszeń w postępowaniu może wypłynąć na wydłużenie procedury o czas niezbędny na wykonanie odpowiednich zaleceń.

Na chwilę obecną 37 właścicielom nieruchomości, leżących w przebiegu rybnickiego odcinka drogi Racibórz –Pszczyna, Miasto wypłaciło zaliczki na poczet przyszłego odszkodowania (w sumie jest to kwota 15,165 mln zł).

Jak dotąd w całości przejętych zostało 17 z 53 budynków, stojących w przebiegu drogi. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej złożonych zostało 14 wniosków na przydział mieszkań zastępczych. 7 rodzin podpisało już umowy i otrzymało lokale. Jedna osoba zdecydowała się na skorzystanie z pomieszczeń magazynowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj