Przedświąteczna porażka siatkarzy Jastrzębskiego Węgla

Wczoraj (21.12) jastrzębianie ulegli na wyjeździe Indykpolowi AZS Olsztyn 1:3. W dwóch pierwszych setach spotkania na boisku dominowali gospodarze, którzy pewnie wygrywali je do 19. i 18. W trzecim przebudzili się "pomarańczowi", zwyciężyli tę partię 25:21.

O zwycięstwo walczyli także w czwartym secie, w zaciętej końcówce mieli dwie szanse by doprowadzić do tie-breaka, nie skończyli jednak piłek setowych. Akademicy wygrali na przewagi 29:27 i sięgnęli po trzy punkty. Jastrzębski Węgiel ponownie spadł na drugie miejsce w tabeli PlusLigi.

Przed końcem roku zespół rozegra jeszcze jedno spotkanie. W czwartek 29 grudnia będzie podejmował we własnej hali LUK Lublin, który niespodziewanie pokonał wczoraj 3:2 zespół z Kędzierzyna-Koźla.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 29:27)

Indykpol AZS Olsztyn: Butryn, Tuaniga, Averill, Poręba, Andringa, Lipiński, Hawryluk (libero) oraz Jakubiszak, Jankiewcz, Król

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Szymura

MVP: Kuba Hawryluk