Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedświąteczne zamieszanie na Starym Mieście. Mieszkańcy Wodzisławia szykują bożonarodzeniowe upominki [FOTO]

Facebook Twitter

Mieszkańcy Wodzisławia, jedni dla drugich, szykują bożonarodzeniowe upominki. W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wigilii pod gołym niebem dla mieszkańców tej dzielnicy, jaka zawsze odbywała się na Placu Świętego Krzyża. Stąd pomysł, by chociaż w symboliczny sposób podzielić się świątecznymi smakami.

W każdej paczce znajdą się też stroiki, które własnoręcznie przygotowała grupa mieszkańców Starego Miasta.

Dlatego żeby mieszkańcy nie zapomnieli o nas a my o nich, dlatego przygotowujemy dla sporej ilości naszych mieszkańców stroiki i mam nadzieję, że znajdą się też jakieś paczuszki.

Radio 90: Warto w tej sposób pomóc i uprzyjemnić ten wigilijny świąteczny czas?

Oczywiście że tak, ale przede wszystkim też był fantastyczny odzew mieszkańców, bo prosiliśmy o gałązki, bombki i jest taki zawalony stół tymi dekoracjami, że mamy z czego robić i to cieszy, że mu komuś, ktoś nam i to wtedy jest wspólna radość.

W tym momencie my jesteśmy na początku tej linii produkcyjnej. Mamy przed sobą mnóstwo zielonych gałęzi i mamy zadanie bardzo ważne, ciąć je na odcinki 10-12 cm, a te krótkie to odkładamy na lewo do kosza, a potem panie biorą to dalej, tam są kawałki styropianu, bombki, kokardki, piękne rzeczy, a na końcu stołu już mamy gotowe stroiki.

Najważniejsza nasza rola, bo jakbyśmy im tego nie obcięli, to by nic nie mieli, warto pomagać, jest tu kilkadziesiąt osób, każdy kilkanaście, kilkadziesiąt minut i możemy zrobić miły upominek mieszkańcom

Mamy nadzieję, że te stroiki komuś jednak sprawią radość i ten smutny czas rozświetlą

-usłyszała Monika Sokołowska od mieszkańców Wodzisławia, którzy zaangażowali się w przygotowanie stroików dla innych.

Pomagała też młodzież:

To jest jedna z nielicznych okazji, kiedy możemy się spotkać. Jesteśmy oazą tutaj i nie możemy się spotkać, bo jest jak jest. Miałyśmy motywację żeby się spotkać i możemy wziąć udział w akcji dobrej i możemy coś zrobić, więc to jest taki motor pchający nas do tego działania.

Radio 90: Sprawia to radość i satysfakcję

Ogromną zdecydowanie, mimo że te gałązki kaleczą w te palce, to potem jak się widzi taki gotowy stroik, który jest piękny i ktoś go może przygarnąć do domu i może na niego patrzeć i się uśmiechać jak go widzi to jest sama radość!

Myślę, że te święta będą inne, nie wszyscy będą razem w domu, więc cieszymy się, że możemy jakkolwiek pomóc.

Mieszkańcy spotkali się w Domu Parafialnym przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Proboszcz, ksiądz Bogusław Płonka zauważa, że w tych trudnych czasach ludzie szukają namiastki normalności i chcą coś zrobić dla innych:

To jest piękna idea, teraz taki jest czas, że to jest ważne co robimy dla drugiego, to nasze wsparcie, pamięć, telefon, karteczka, słowo, pytanie czego ci potrzeba, to jest bardzo ważne i na to dzisiaj czekamy, ludzie są tacy wygłodzeni takich gestów ludzkich, już pomijam takie gesty ludzkie zewnętrzne ale takich gestów serca. Mały gest pamięci, nie możemy być przy stole razem, ale przynajmniej niech ten stoik przypomni, że jesteśmy z Wami, a wy z nami bądźcie.

W sumie świąteczne stroiki i paczki trafią do blisko 250 rodzin ze Starego Miasta w Wodzisławiu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj