Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedszkola i żłobki w Rybniku otwarte po 25 maja

Facebook Twitter

Taką decyzję podjął prezydent Rybnika Piotr Kuczera, po informacji rybnickiego sanepidu, który nie rekomenduje otwarcia tych placówek 6 maja.

Fot. W.Troszka/ rybnik.eu

Jak wiecie z wiadomości Radia 90 od najbliższej środy samorządy mogą otwierać placówki. Jeszcze kilka dni temu prezydent zapowiadał, że być może będzie to po 11 maja, dziś już wiadomo, że najwcześniej rybnickie żłobki i przedszkola zostaną otwarte pod koniec maja.

Otwarcie tych placówek w Rybniku nie jest dobrym kierunkiem

– oceniają inspektorzy sanitarni. Aktualnie na terenie Rybnika jest największe ognisko zakażeń w województwie śląskim i jedno z większych w Polsce, ze względu na sytuację w kopalni Jankowice.

W sumie w Rybniku w ciągu tygodnia odnotowano 91 nowych przypadków zakażeń, liczba ta wzrosła już do 132 osób, na kwarantannie obecnie przebywa 316. Urzędnicy swoją decyzję tłumaczą też niewielkim zainteresowaniem ze strony rodziców. Na 170 miejsc w żłobkach, chęć posłania dzieci zadeklarowało zaledwie 26 rodzin.

Więcej na ten temat w rozmowie w Radiu 90 o poranku, porannym goście będzie Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika.

Tymczasem Rybnik odwiesza rekrutację do szkół podstawowych i przedszkoli. Dziś (4.05.) podane zostały terminy ważne przy przyjęciach do placówek oświatowych dla młodszych mieszkańców.

Jutro (5.05.) początek rekrutacji do przedszkoli, a ta potrwa do 18 maja. Potem czas na weryfikację dokumentów i nabór uzupełniający. Ostateczna lista przyjętych przedszkolaków ma być znana 22 czerwca. Do 16 czerwca natomiast jest czas na składanie dokumentów do szkół podstawowych, w międzyczasie będzie prowadzona rekrutacja do tych o profilu sportowym.

Listy przyjęty będą znane 24 czerwca. Więcej na stronie Urzędu Miasta w Rybniku: TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj