Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedszkola w Cieszynie w wakacje inaczej niż w latach poprzednich

Facebook Twitter

Cieszyńskie przedszkola w czasie wakacji wprowadzają inny niż w latach poprzednich system pracy. Przerwy wakacyjne w publicznych placówkach zostały ustalone w cyklach miesięcznych, tzn. część przedszkoli pełni dyżury w wyznaczonym miesiącu (lipcu lub sierpniu), a pozostała część przedszkoli w tym czasie ma przerwę w pracy.

Fot. klimkin / pixabay.com

Takie rozwiązanie podyktowane jest wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego (z 4 maja oraz z 4 czerwca 2020 r.), których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się COVID-19.

Mówią między innymi o tym, że: ogranicza się liczbę dzieci w danej grupie, liczba dzieci musi być dopasowana do wielkości pomieszczeń, niewskazana jest wymiana dzieci z różnych grup i przedszkoli, do danej grupy powinni być przydzieleni ci sami nauczyciele oraz opiekunowie, nie powinno dochodzić do kontaktu z pozostałym personelem danej placówki.

W przypadku wprowadzenia dyżurów 2 – tygodniowych, jakie miały miejsce w poprzednich latach, spełnienie tych wymagań jest niemożliwe. Zmieniał się cały czas skład grup i pracowali z dziećmi różni nauczyciele, opiekunowie i personel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021