Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedwakacyjne inwestycje w infrastrukturę turystyczną w regionie

Facebook Twitter

Pomosty pływające, altany leśne i rowerowe stacje naprawcze. To inwestycje na terenie Krainy Górnej Odry, z jakich już od tego sezonu korzystać będą mogli mieszkańcy regionu aktywnie spędzający wolny czas.

Pomosty dla kajaków zamontowane będą w sumie w trzech lokalizacjach:

Adam Wawoczny: Mówię Balatonie w Wodzisławiu, Smieszku w Żorach oraz o Pniowcu w Rybniku. W niedługim czasie jeszcze przed sezonem będziemy mogli z nich korzystać i będą uatrakcyjniały te miejsca. Koszt tej inwestycji jest powyżej 100 tys. zł. Oba projekty pomosty pływające i altany leśne są dofinansowane ze Śląskiej Organizacji Turystycznej. Będzie 6 altan na terenie nadleśnictwa Rudy Raciborskie i nadleśnictwa Rybnik, które w sumie pokrywają swoim obszarem cały Subregion Zachodni, całą markę Krainy Górnej Odry. Te miejsca też się będą łączyły z parkingami, gdzie można zostawić samochód, gdzie się można przebrać, zostawić samochód.

– mówi Adam Wawoczny, dyrektor biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, a zarazem prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej. W pobliżu tych miejsc zlokalizowane zostaną też rowerowe stacje naprawcze:

Adam Wawoczny: Będziemy tworzyć stacje rowerowe, ponad 30 stacji naprawczych, serwisowych. Tam po prawie 1,5 tysiąca osób oddało głos w budżecie obywatelskim. NA kwotę 120 tysięcy mogliśmy dostać dofinansowanie. Myślę, że 25 gmin jako jednostek administracyjnych będą wyposażone właśnie w te stacje oczywiście w miejscach, które są najbardziej potrzebne, czyli na szlakach rowerowych. Jeszcze w tym sezonie, żeby turyści mogli z tego korzystać. Staramy się, żeby taki kompleks był w takim miejscu, gdzie będą tego najbardziej potrzebowali.

Wytyczona i oznakowana została 35-kilometrowa pętla rowerowa „Lasy Rudzkie”. Na tej trasie znajdują się m.in.: Stare Opactwo Cystersów czy Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj