Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przegląd instalacji gazowej pomimo pandemii. Słuchacz jest zaniepokojony

Facebook Twitter

Pomimo pandemii na dziś (6.11.) zaplanowano przeglądy instalacji gazowej. Do redakcji Radia 90 zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Osiedla Powstańców w Żorach, do którego drzwi ma zapukać pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa.

Fot. psgaz.pl

Pyta nasz słuchacz, Pan Roman:

W bloku u mnie jest kilka osób na kwarantannie. Dzwoniłem do pani prezes, powiedziała, że takie mają przepisy, że co rok. To ludzie się nie liczą? Ten pracownik administracji, który przyjdzie to on nie zmienia maseczki co mieszkanie, ani rękawic i ubioru. Długopisu i kartki przy podpisie dotykają wszystkie osoby. (…) To już ludzie się nie liczą tylko przepisy?

Według obowiązujących przepisów przegląd instalacji gazowej musi odbyć się w ciągu danego roku kalendarzowego, co oznacza, że raz w roku do każdego mieszkania musi wejść pracownik spółdzielni, by sprawdzić instalację. Wiosną przeglądy wstrzymano, teraz trzeba to zrobić, bo koniec roku coraz bliżej, a na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa jest blisko 13 tysięcy mieszkań:

Jeżeli lokatorzy boją się, (…) pracownik ma maseczkę i bardzo prosimy, żeby lokator, który będzie w mieszkaniu otworzył drzwi, założył też maseczkę, rękawiczki i odszedł trochę, żeby nie stał w pobliżu. Pracownik wykona swoje czynności, wyjdzie i sprawa załatwiona. Każdy ma płyny do dezynfekcji. (…) Pracownik wyjdzie, można otworzyć okna, wywietrzyć mieszkanie.

Protokół najlepiej podpisać swoim długopisem. Pracownicy spółdzielni nie wchodzą do mieszkań, w których są osoby objęte kwarantanną

– zapewnia Grażyna Ślazińska, inspektor ds. technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa:

Jeżeli sąsiad ma koronawirusa lub jest na kwarantannie, zawsze pracownik stuka, to lokator powinien powiedzieć, że jest na kwarantannie i wtedy pracownik tam nie wejdzie, nie będzie przeglądu robił. Zrobi dopiero wtedy, kiedy się skończy kwarantanna. Lokator zobowiązany jest zadzwonić do administracji i przekazać, że można przyjść zrobić przegląd. Są sytuacje, że ludzie różnie się zachowują. Pracownicy też się boją. My też musimy dbać o bezpieczeństwo, jakby kolejnego dnia był wybuch gazu, to lokator miałby pretensje, że nie zrobiliśmy przeglądu.

Jeśli ktoś z lokatorów wie, że sąsiedzi są w izolacji lub na kwarantannie może o tym powiedzieć pracownikowi spółdzielni, który od razu zaznaczy tę informację w swoich dokumentach i nie będzie nawet pukał do takiego mieszkania. Przegląd instalacji gazowej odbędzie się tam po jej zakończeniu.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj