Przegrana po zaciętym meczu. Jastrzębski Węgiel nie jest już liderem PlusLigi

Mistrz Polski lepszy od wicemistrza. Wczoraj (11.12.) siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali we własnej hali ligowy mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3. Spotkanie, które obserwował komplet kibiców w jastrzębskiej hali, od początku do końca było emocjonujące i zacięte.

Gospodarze przegrali pierwszą partię do 20, w dwóch kolejnych zwyciężali do 19 i 21, czwarty set to znów wygrana gości do 22, którzy byli także lepsi w tie-breaku, wynik 15:11 dał im zwycięstwo w całym spotkaniu. Przegranej ostatniej partii meczu żałował przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: Wydaje mi się, że w tym 5. secie to jest krótki set, krótki wysiłek. Następnym razem musimy tych emocji troszkę więcej dać, troszkę więcej woli walki. Bo to, że przegrywamy 4. seta i Zaksa doprowadziła do tie-breaku, to jeszcze nic nie znaczy. Ten 5. set to jest loteria. Drużyna zrobi 2,3 punkty przewagi, kontroluje tego tie-breaka. Wydaje mi się, że troszkę szkoda tego tie-breaka, bo mogliśmy go troszkę inaczej zagrać.

Wczorajszy mecz zakończył pierwszą część sezonu zasadniczego PlusLigi. Przegrana oznacza, że Jastrzębski Węgiel stracił pozycje lidera na rzecz zespołu z Zawiercia.

Tomasz Fornal: Szkoda, tracimy pozycję lidera. Ale to nie jest koniec sezonu, to jest dopiero połowa, chociaż bardzo szybko minęła. Mam nadzieję, że wrócimy na odpowiednie tory, jeżeli chodzi o naszą grę i wrócimy szybko na pozycję lidera. Jeżeli ktoś jest w stanie powiedzieć, że mieliśmy słaby początek sezonu, tę pierwszą rundę to chyba nie ogląda naszych meczów. Wydaje mi się, że całkiem nieźle sobie radzimy. Mamy na pewno jakieś problemy zdrowotne, mniejsze większe. Każda drużyna jakieś ma. To jest zawodowy sport, kontuzje występują. Na pewno intensywny okres, ostatnie kilka tygodni. Mam nadzieję, że poprawimy nasz poziom i będziemy się jeszcze lepiej prezentować w drugiej rundzie, bo wydaje mi się, że możemy być pozytywnej myśli po tej pierwszej rundzie.

Teraz zespół z Jastrzębia czeka mecz Ligi Mistrzów. Już jutro (13.12.) we własnej hali jastrzębianie zmierzą się z francuskim Montpellier UC.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (20:25, 25:19, 25:21, 22:25, 11:15)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Tervaportti, Dryja, Macyra, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Hadrava

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kluth, Janusz, Smith, Paszycki, Żaliński, Śliwka, Shoji (libero) oraz Kalembka, Staszewski

MVP: Bartłomiej Kluth.