Przegrana RMKS-u Xbest ze Ślęzą

Bez punktów wróciły z Wrocławia koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik. W minioną sobotę (22.10.) rybniczanki zmierzyły się na wyjeździe z druga drużyną Ślęzy.

Spotkanie przegrały 45:64. Początek meczu należał do wrocławianek, które wypracowały kilkupunktowa przewagę. RMKS odrabiał straty i na przerwę schodził, przegrywając 6 punktami (26:32). W trzeciej kwarcie Ślęza wyszła już na kilkunastopunktowe prowadzeniE, którego nie oddała do końca meczu. Najskuteczniejsza w zespole z Rybnika była zdobywczyni 15 punktów Beata Jurczyńska, 13 dorzuciła Paulina Majda. Warto odnotować, że w meczu zadebiutowały na pierwszoligowych parkietach 16-letnia Patrycja Pendziałek i 15-letnia Klaudia Keller. RMKS zajmuje w tabeli grupy B pierwszej ligi 8-mie miejsce. W sobotę (29.10.) we własnej hali zagra z Liderem Swarzędz (początek godz. 17:00.).

PZU Ślęza II MOS Wrocław – RMKS xBest Rybnik 64:45 (18:13, 14:13, 23:9, 9:10)

RMKS xBest Rybnik: Jurczyńska 15, Majda 13, Czyżewska 6, Bacik 4, Rudzińska 3, Bednarek 2, Keller 2, Ferenc 0, Hnida 0, Pendziałek 0

4. kolejka I ligi (grupa B): Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. – AZS Politechnika Korona Kraków 45 : 69 PZU Ślęza II MOS Wrocław – RMKS Xbest Rybnik 64 : 45 UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – MUKS Poznań 40 : 95 Wisła CanPack Kraków – Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 81 : 56 Enea AZS II Poznań – Grot Widzew Łódź, Lider Swarzędz – Contimax MOSiR Bochnia