Przegrane ROW-u Rybnik i Pniówka Pawłowice

To nie był udany weekend dla naszych trzecioligowców. Swoje mecze przegrali zarówno piłkarze ROW-u Rybnik, jak i Pniówka Pawłowice. Rybniczanie w derbowym meczu ulegli na własnym stadionie Polonii Bytom 1:2. Jedyną bramkę dla zespołu z Rybnika strzelił, wykorzystując rzut karny Jan Janik.

ROW grał blisko 20 minut z przewagą jednego zawodnika, ale nie umiał tego wykorzystać. Znów popełniamy błędy w obronie mówił po meczu trener ROW-u, Michał Podolak:

My mamy, ja nie powiem, że brak umiejętności. My mamy jakiegoś piłkarskiego niefarta. Przecież to, co my dostajemy bramki, to naprawdę woła o pomstę do nieba, natomiast to nie był nasz chyba wielki mecz, bo w drugiej połowie, mimo wszystko, że graliśmy  przewagą zawodnika, to tak naprawdę sytuację to tylko Radek Zierbicki miał, co mu bramkarz sparował do boku, więc trzeba być obiektywnym. My staraliśmy się, żeby wygrać, natomiast nie mieliśmy za bardzo takich argumentów, żeby to spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnąć.

Swój wyjazdowy mecz przegrali także piłkarze Pniówka Pawłowice, którzy ulegli Gwarkowi Tarnowskie Góry 1:2. Gola dla Pniówka strzelił Wojciech Caniboł. jego zespół jest czwarty w tabeli grupy trzeciej III ligi, ROW spadł na miejsce 14. Rybniczanie zagrają teraz na wyjeździe z Lechią Zielona Góra a Pniówek będzie podejmował rezerwy Miedzi Legnica.