Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przejechali setki kilometrów pod naczepą TIR-a

Facebook Twitter

Pokonali setki kilometrów ukryci pod naczepą ciężarówki. Prawdopodobnie od granicy serbsko-węgierskiej, w ten sposób podróżowało dwóch mężczyzn z Palestyny. Nielegalnych imigrantów zauważyli inspektorzy ITD w czasie kontroli na jednym z parkingów przy A1 w regionie.

Na parkingu przy autostradzie A1 koło Żor patrol Inspekcji Transportu Drogowego zajmujący się elektroniczną kontrolą poboru opłat drogowych, zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy wychodzili spod naczepy zaparkowanego zestawu bułgarskiego przewoźnika. Mężczyźni byli przemoknięci, zmarznięci i mieli problemy z samodzielnym poruszaniem się. Inspektorzy pomogli dostać się mężczyznom do pobliskiego budynku MOP, gdzie mogli się ogrzać. Patrol ITD sprawdził również, czy pod naczepą ciężarówki, w której ukryli się mężczyźni oraz w przestrzeni ładunkowej nie ma innych osób. Kierowca ciężarówki, którego obudzili inspektorzy, był zaskoczony całą sytuacją. Nie zdawał sobie sprawy, że pod naczepą podróżują ludzie.

Mężczyźni tłumaczyli, że pochodzą z Palestyny. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów ani bagaży. Pod naczepą ciężarówki ukryli się prawdopodobnie w pobliżu serbsko-węgierskiej granicy. Kierowca zestawu, który jechał z Bułgarii do Norwegii, ostatnią dłuższą przerwę w trasie miał właśnie przed przekroczeniem granicy serbsko-węgierskiej. Nielegalni imigranci wychodząc spod naczepy na parkingu koło Żor, myśleli, że znajdują się już w Niemczech. Zostali przekazani do dalszych czynności wezwanym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj