Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przejście dla pieszych z nową sygnalizacją. Bezpieczniej na alei Zjednoczonej Europy

Facebook Twitter

To kolejna w Żorach inwestycja w poprawę bezpieczeństwa. Na Alei Zjednoczonej Europy powstało nowe przejście dla pieszych.

fot. zory.pl

Nowe przejście dla pieszych zapewni większe bezpieczeństwo.

Nowe rozwiązanie nieopodal skrzyżowania z ul. Boryńską zastąpiło dotychczasowe przejście, gdzie dochodziło do dużej liczby wypadków z udziałem pieszych. Miejsce zostało przeniesienia w bardziej bezpieczny rejon. Przejście wyposażone jest w sygnalizację świetlną z nowoczesnym sterownikiem, nowymi latarniami sygnałowymi typu LED czy dodatkowymi sygnalizatorami umieszczonymi nad jezdnią. Zainstalowano tu także w detektory ruchu oraz pętle indukcyjne.

przejście dla pieszych

fot. zory.pl

Budowa nowego przejścia została współfinansowana w kwocie 50 000 zł przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach w ramach Marszałkowskiego Programu poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego.

Przejście dla pieszych wykonano w nieco zmienionej lokalizacji, w bezpiecznej odległości od skrzyżowania z ulicą Boryńską. Zostało wyposażone w sygnalizację świetlną z nowoczesnym sterownikiem, nowymi latarniami sygnałowymi typu LED czy dodatkowymi sygnalizatorami umieszczonymi nad jezdnią, co znacznie poprawia widoczność sygnałów dla kierujących pojazdami. Przejście wyposażone jest także w detektory ruchu w postaci kamer wideo oraz pętle indukcyjne

– mówi Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory.

Przejście dla pieszych. fot. zory.pl

Sygnalizacja pracuje w systemie „Preference”, co oznacza, że przy braku zgłoszeń ze strony pieszych, dla samochodów cały czas wyświetlane jest zielone światło. Dopiero w momencie pojawienia się pieszego i naciśnięcia przycisku, kolor światła się zmienia. Taki program pracy sygnalizacji zapewnia optymalną płynność ruchu pojazdów, a jednocześnie pozwala zapewnić bezpieczeństwo dla pieszych uczestników ruchu drogowego.

Odwiedź również ten link: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023