Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przelewy na dodatki covidowe dla pracowników rybnickiego szpitala

Facebook Twitter

"Pracujemy na oddziale covidowym. Do tej pory nie mamy wypłaconego dodatku "covidowego" za styczeń i luty. Ciągle nas zwodzą" - piszą do redakcji Radia 90 pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Postanowiliśmy to sprawdzić i mamy dobrą wiadomość: z informacji, jakie uzyskaliśmy w śląskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, wynika, że w ubiegłym tygodniu na konto lecznicy przelane zostały pieniądze.

To środki na wypłaty dodatku dla personelu medycznego, według przesłanych przez szpital skorygowanych wykazów za październik, listopad i grudzień ubiegłego roku oraz za styczeń i luty tego roku. Skąd to opóźnienie?

Nowa dyrekcja rybnickiego szpitala zakwestionowała wykazy pracowników będących na pierwszej linii frontu walki z pandemią, które przesłało do NFZ-u poprzednie kierownictwo lecznicy. Sprawa musiała zostać wyjaśniona. W ubiegłym tygodniu rybnicki szpital dostarczył uzupełnione listy, a wraz za tym poszły pieniądze. Niebawem powinny znaleźć się na kontach pracowników.

W sumie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku otrzymał prawie 24 miliony złotych na wypłaty dodatku „covidowego”. Do dziś jednak z lecznicy nie dotarły wykazy personelu uprawnionego do dodatkowego świadczenia za marzec i kwiecień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023