Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przemyt pracowników przez granicę?

Facebook Twitter

Czy Polacy pracujący na co dzień w Czechach są przemycani przez granicę? Po decyzji rządu o obowiązkowej dla nich dwutygodniowej kwarantannie mają spory problem.

Szczęście mają Ci, których zakład wysłał na tzw. postojowe, pozostali albo rezygnują z pracy, albo próbują zamieszkań po czeskiej stronie. Zdaniem naszego słuchacza pragnącego zachować anonimowość są i tacy, którzy nielegalnie w TIR-ach przekraczają granicę:

To jest zgroza. Za siedzeniami gdzieś w tirach organizowane są przejazdy pod płaszczykiem dostarczania czegoś. W samochodach, w kabinach, w tirach czy w busach, gdzie jadą coś dostarczyć, ludzie są przemycani.

Czy tak się faktycznie dzieje?

Nie ujawniliśmy przypadków nielegalnego przekroczenia granicy przez Polaków pracujących w Czechach

– powiedziała Katarzyna Walczak rzecznik Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

W ostatnich dniach zdarzały się jednak przypadki nielegalnego przekraczania granicy. Polak chciał pokonać graniczną rzekę by kupić w Czechach alkohol, Czech chciał wybrać się do Polski po części motoryzacyjne, zatrzymano także na śląskim odcinku grupę 20 osób z Ukrainy która chciała nielegalnie przekroczyć granicę. Od poniedziałku(30.03) granice niemiecko-czeska i austriacko-czeska pozostają zamknięte dla indywidualnych przejazdów tranzytowych w celu powrotu do Polski. To oznacza, że powrót z Niemiec i z Austrii przez terytorium Czech jest dla Polaków niemożliwy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 marca 2021