Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przerwana seria zwycięstw drużyny MKKS Rybnik

Facebook Twitter

Każda seria kiedyś się kończy, ale przegrać z liderem to nie wstyd. Koszykarze drugoligowego MKKS Rybnik po 11 kolejnych zwycięstwach mierzyli się w minioną sobotę (25.03.) we własnej hali z niepokonanym w tym sezonie w drugiej lidze zespołem AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Mecz przegrali 72:80 ale zwycięstwo nie przyszło gościom łatwoMecz przegrali 72:80 ale zwycięstwo nie przyszło gościom łatwo

Początek należał do zespołu z Katowic, który wypracował kilkupunktową przewagę, później gra się wyrównała, jednak akademicy ostatecznie utrzymali przewagę do końca. „Mimo przegranej uważam, że rozegraliśmy dobry mecz” – mówił po spotkaniu rozgrywający w MKKS Rybnik, Kacper Wydra:

Kacper Wydra: Mogę przegrać każdy mecz, ale z taką walką i z taką drużyną. Jestem dumny z chłopaków z drużyny. Pokazaliśmy w rundzie rewanżowej, że naprawdę potrafimy postawić się każdemu. I bilans nasz obecny już 11-2 w tej rundzie nie jest przypadkowy. Skoro z drużyną, która do tej pory nie doznała porażki, jako jedyna drużyna na wszystkich ligowych parkietach w Polsce walczyła z nami do samego końca, także nie mamy czego się wstydzić. Z głową do góry schodzimy z boiska i dziękujemy coraz liczniej zgromadzonej publiczności, bo to oni nas niosą do tych wyników i miejmy nadzieję, że będą mimo tej porażki dalej nas mocno wspierać.

Porażka z akademikami z Katowic zakończyła serię zwycięstw MKKS-u. Mówi trener zespołu z Rybnika, Jakub Krakowczyk:

Jakub Krakowczyk: W życiu tak jest, że wszystko ma swój koniec. Chcemy otworzyć nową serię w następnym meczu przed play-off zbliżającymi się. Wiadomo w play-offach już te drużyny będą coraz mocniejsze. Mam nadzieję, że jeszcze może z Katowicami się spotkamy w tym roku w play-offach, może z podobnej rangi drużynami. Ten mecz miał nas zahartować. Był dobrym treningiem przed tym, co nas czeka już teraz. Ten system play-off zobaczymy też po ostatniej kolejce, z jakim numerem przystąpimy do play-off, na kogo trafimy. U nas nie boimy się nikogo. Dzisiaj pokazaliśmy ostatecznie, że nawet drużyny, która chyba jest w tej chwili najlepsza w Polsce w drugiej lidze AWF Katowice, nie boimy się i mamy swoje sposoby. Mamy umiejętności, mamy serce do gry i chcemy wygrywać w każdym następnym meczu.

MKKS Rybnik zajmuje w tabeli grupy C II ligi piąte miejsce. W ostatniej kolejce spotkań sezonu zasadniczego rybniczanie zamierzą się na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w walce o jak najlepsze miejsce przed play-offami, drużyną KS Cracovia 1906 Yabimo.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj