Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przesadził o 18 ton. „Ciężkiego rekordzistę” zatrzymano w Cieszynie

Facebook Twitter

Ponad 18 ton za dużo ważył pojazd ciężarowy z przyczepą, przewożący drewno z Czech - to niechlubny rekordzista kontroli przeprowadzonych w pobliżu przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach. Wspólne działania prowadzili wodzisławscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i strażnicy leśni z nadleśnictwa w Ustroniu.

fot. ITD

Inspektorzy kontrolowali pojazdy transportujące drewno. Sprawdzano m.in. rzeczywistą masę samochodów wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach. Kontrole prowadzono wspólnie ze strażnikami leśnymi.

Zważono pięć ciężarówek. Dwie przekraczały dopuszczalną masę całkowitą lub naciski osi. Najcięższa ważyła 58,9 tony, czyli o ponad 18 ton za dużo. Przekroczone były również naciski osi. Samochód z przyczepą i umieszczonym na nim ładunkiem był też za wysoki, a kierowca nie oznakował w prawidłowy sposób wystającego drewna.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia kary. Kierowcę ukarano mandatami, również za przekroczenie norm czasu pracy. Do czasu rozładunku nadmiaru drewna pojazd pozostał na punkcie kontrolnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024