Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przestrzenie miasta zamienią się w teatralną scenę. VIII Wodzisławska Noc Teatrów

Facebook Twitter

Tym razem opowieści z różnych regionów świata, z różnych epok, w których czasem inne zwyczaje, ale wciąż podobne radości i smutki, wielkie miłości i konflikty. Wodzisławska Noc Teatrów przed nami.

Przestrzenie miasta zamienią się w teatralną scenę w najbliższą sobotę (11.09.). Będą propozycje dla młodszych i nieco starszych widzów. W plenerach wodzisławskiej starówki wystąpią teatry lokalne, ale i grupy z całej Polski o różnych rodzajach ekspresji sztuki scenicznej, będą przedstawienia lalkowe i dramatyczne. Wstęp jest wolny, wydarzenie dostępne dla osób niepełnosprawnych! Strat o 17.00 na Małym Rynku, a ostatni spektakl o 22.00 na placu za Sądem Rejonowym.

PROGRAM

  • godz. 17.00 Mały Rynek, „Cyrk Hrynek” – Teatr NEMNO
  • godz. 18.00 Park Miejski „Blee” – Reduta Śląska
  • godz. 19.30 Niszovi przy Placu Świętego Krzyża, „I tak to jest…” – Classic Ballanga Teatr,
  • godz. 21.00 Podwórko przy ul. Aptecznej, „Giaur” – Teatr NEMNO
  • godz. 22.00 plac za Sądem Rejonowym, „Niedźwiedź. Oświadczyny.” A. Czechowa – Teatr Nowej Sztuki

W razie deszczu: 2 pierwsze spektakle Cyrk Hrynek i Blee wystawione będą w Wodzisławskim Centrum Kultury, spektakl Giaur wcześniej o godz. 19.30 w Kościele Ewangelickim na Minorytów, o godz. 21.00 na Dworcu Kolejowym – spektakle Classic Ballanga oraz Teatru Nowej Sztuki.

„Blee” – Reduta Śląska

O 18.00 w Parku Miejskim publiczność VIII Wodzisławskiej Nocy Teatrów będzie miała szansę zobaczyć współczesną sztukę uznanej dramaturżki Maliny Prześlugi w wykonaniu Teatr Reduta Śląska w reżyserii Mirosława Najnerta. Akcja dzieje się na pętli autobusowej, w owadzim środowisku. Sztuka opowiada o przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie. Jest to spektakl familijny, dla dużych i małych teatromanów, z dużą dawką muzyki, którą będziecie nucić jeszcze długo, długo po spektaklu.

Historia Teatru Reduta Śląska sięga 1933 roku!! Jeden z członków teatru pisze: „Teatr tworzyło kilka rodzin. Wszyscy się przyjaźniliśmy. W spektaklach grały różne pokolenia, począwszy od dziadków, rodziców i dzieci. Myślę, że dlatego przetrwaliśmy tak długo, bo mieliśmy ze sobą szczególną więź.” To wyjątkowa okazja, by zobaczyć występującą po raz pierwszy w Wodzisławiu Śląskim Redutę Śląską, w plenerze, w pięknych okolicznościach przyrody, wśród róż.

„Niedźwiedź, czyli oświadczyny”

„Niedźwiedź, czyli oświadczyny” spektakl stworzony z dwóch komediowych jednoaktówek, mistrza słowa Antoniego Czechowa daje gwarancję dobrej zabawy, zaś Teatr Nowej Sztuki z Górek Śląskich, to gwarancja wyśmienitej gry aktorskiej, która twórczo wibruje pod skrzydłami wytrawnego reżysera Dariusza Jezierskiego.

Wystąpią: Anna Jezierska, Piotr Praszkiewicz, Krzysztof Surma. Spektakl będzie wystawiony w plenerze, na placu za Sądem Rejonowym o 22.00, a w razie deszczu pod dachem Dworca Kolejowego w Wodzisławiu o 21.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj