Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przetarg na wykonanie odwodnienia terenów mieszkaniowych w Knurowie. Otwarcie ofert w piątek

Facebook Twitter

Za blisko 20 milionów złotych wykonane zostanie odwodnienie terenów mieszkaniowych na osiedlach Wojska Polskiego I i II w Knurowie. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji, która jest możliwa dzięki dotacji z Polskiego Ładu. Obecnie stan kanalizacji w tym miejscu jest tragiczny.

fot.pixabay.com

Mówi zastępca naczelnika wydziału inwestycji miejskich i spraw drogowych w Urzędzie Miasta w Knurowie:

Joanna Fijołek: Przystąpimy do budowy kanalizacji deszczowej wraz z oprowadzeniem do rowu, będzie to mniej więcej wykonanie odcinka kanalizacji o długości ponad kilometra, będą zabudowane nowe studnie kanalizacyjne, wpusty deszczowe, zostanie wykonany również zbiornik retencyjny podziemny w celu uporządkowania całej gospodarki związanej z wodami opadowymi, skanalizowania w pełni osiedla Wojska Polskiego I i II. Istniejąca kanalizacja deszczowa, która jest w bardzo złym stanie, wymagała już gruntownej przebudowy, a udało się już pozyskać to dofinansowanie, więc w tej chwili procedujemy postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji i planujemy w tym roku przestąpić do realizacji

Obecnie stan kanalizacji w tym miejscu jest tragiczny:

Joanna Fijołek: Obecnie kanalizacja deszczowa, która jest zlokalizowana w obrębie osiedla Wojska Polskiego I i II jest w bardzo złym stanie technicznym, kanał deszczowy jest połamany, przy okresowych dość silnych opadach deszczu ulica Szpitalna, która komunikuje osiedle jest zalewana, będzie też wykonany tam zbiornik retencyjny podziemny, który przy takich deszczach nawalnych będzie nam retencjonował tą wodę. Postępowanie przetargowe mamy w toku na wyłonienie wykonawcy, jeśli chodzi o takie terminy realizacji inwestycji to przewidujemy zadanie około 2-letnie.

Całkowity koszt inwestycji oszacowany został na 26 milionów złotych. Otwarcie ofert planowane jest na najbliższy piątek (25.02.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2022