Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przewodniczący Glenc w Radiu 90: Brak ekogroszku jest kuriozalny i niezrozumiały

Facebook Twitter

''Brak ekogroszku jest kuriozalny i niezrozumiały'' - mówi poranny gość Radia 90 Piotr Glenc, przewodniczący Solidarności w KWK Rydułtowy. Jak już was informowaliśmy, w kopalniach brakuje tego opału. Nawet kilka dni trzeba czekać na ekogroszek, nie ma go również w internetowym sklepie Polskiej Grupy Górniczej.

W związku z ogromnym zainteresowaniem PGG wprowadziła limity na sprzedaż. Dziś to 3 tony na jeden samochód. Tymczasem wiele osób wymieniło piece na piątej klasy opalane właśnie ekogroszkiem, którego nie ma.

Piotr Glenc: Temat jest dla mnie jest kuriozalny, bo przygotowanie rozporządzenia, które eliminuje nam pewien typ paliwa, które jest produkowane na jednej z naszych kopalń, jest co najmniej śmieszny ale wiem, że dla osób które skorzystały z programu Czyste Powietrze, czyli zakupiły piece węglowe do którego paliwem jest właśnie ekogroszek, zostają na lodzie. Tu jest tak jakby aspekt wymiarowy, raz że pieniądze wyłożyli ludzie ale też i państwo z funduszy na dotacje- i to jest dla mnie co najmniej niezrozumiałe.

Związki zawodowe napisały w tej sprawie list do premiera. Odpowiedzi nie ma. Przewodniczący Glenc zapowiada, że tak tego problemu nie można zostawić:

Piotr Glenc: Pytanie jak najbardziej zasadne jest dla rządzących, trzeba z tym na pewno coś zrobić. Ja rozumiem, że obecna religia klimatyczna nakłada nam jakieś ramki i musimy też patrzeć na to, co co rządzący podpisują jeżeli chodzi o tematy klimatyczne, ale z drugiej strony na Śląsku jest ogrom społeczeństwa, które zdecydowało się na zmianę źródeł ciepła w domach właśnie opalanych ekogroszkiem i teraz oni zostają na lodzie.

A cała poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Piotrem Glencem przewodniczącym Solidarności w KWK Rydułtowy do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj