Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przewodniczący Rady Miasta w Raciborzu: „Odejdę ze stanowiska, jeżeli to samo zrobi prezydent Raciborza”

Facebook Twitter

"Odejdę ze stanowiska przewodniczącego Rady Miasta Raciborza, jeżeli to samo zrobi prezydent Dariusz Polowy"- mówi Radiu 90 Marian Czerner. Kilka dni temu prezydent Raciborza wezwał go do dymisji, po tym jak miał zataić list Stowarzyszenia Kongresu Kobiet z województwa śląskiego.

Z wiadomości Radia 90 wiecie, że list był naganną oceną zachowania Przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Racibórz wobec Miejskiej Konserwator Zabytków. Radny podczas posiedzenia komisji gospodarki z powodu braku miejsc na sali, zaproponował, by urzędniczka usiadła mu na kolanach.

Dla przewodniczącego Rady Miasta Raciborza Mariana Czernera, apel prezydenta o dymisję, to nic więcej jak gra polityczna:

Marian Czerner: Wezwanie prezydenta do tego żebym ustąpił ze stanowiska traktuję niepoważnie, bardziej jako grę polityczną niż autentyczne wezwania, choć jestem gotowy ustąpić z tego stanowiska w momencie kiedy pan prezydent ustąpi ze swojego. Cały problem prezydenta polega na tym, że niestety Rada Miasta nie stoi murem za nim, a w szczególności przewodniczący (..). Oczywiście Rada Miasta ma taką możliwość by sytuację zmienić, jeżeli nie będę odpowiadał w większości radzie, to nie będę się upierał przy tym stanowisku.

Arkadiusz Żabka pytał przewodniczącego Czernera, dlaczego nie upublicznił listu Stowarzyszenia Kongresu Kobiet:

Marian Czerner: Ten dokument nie był w jakiś tam sposób schowany, ten dokument ma wszelkie znamiona anonimu, zgodnie z przyjętymi normami anonimów się nie rozpatruje i nie upowszechnia się ich. To pismo po pierwsze nie posiada wszelkich danych teleadresowych, rejestracji sądowej czy to stowarzyszenie ma jakiś numer w KRS, są wymienione osoby z jakiś poszczególnych miast bez podpisów, nie wiem czy ktoś był umocowany i z kim ewentualnie rozmawiać spośród tej grupy, która tam była wymieniona, w ocenie radców prawnych jest to anonim.

Co dalej? Wydaje się, że sprawa konfliktu i podziału w raciborskiej Radzie Miasta będzie trwała przez najbliższe miesiące, aż do wyborów jesienią 2023 roku.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023