Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Przez opozycje nazywane fanaberią, Titanikiem”. 250 tysięcy złotych przynosi rocznie parking wielopoziomowy w Rybniku

Facebook Twitter

250 tysięcy złotych. Taki zysk rocznie przynosi parking wielopoziomowy w Rybniku przy ulicy Hallera. Problem w tym, że kosztował 20 milionów złotych. Oznacza to, że inwestycja spłaci się po 80 latach. Mimo to rybniccy radni Platformy Obywatelskiej bronią inwestycji.

Parking wielopoziomowy w Rybniku

Mówi radny Łukasz Kłosek:

Łukasz Kłosek: Przez opozycje nazywane fanaberią, Titanikiem. Jeden z radnych mówił także o tym, że ta inwestycja będzie się spłacała przez najbliższe 100 lat. Nie można w ten sposób przeliczać wartości takiego parkingu w śródmieściu, bowiem dzisiejsza budowa takiego parkingu to jest około 100, 150% więcej. Mieszkańcy korzystają z parkingu w dość znacznej ilości. Mają naprawdę bardzo dogodne warunki do tego, żeby parkować w ścisłym śródmieściu. Ciężko także przeliczać kwestię bezpośrednio na pieniądze. Ta wartość jest na pewno dodana, jeśli chodzi o tkankę miejską.

Rybnicki radny Łukasz Kłosek

Na 460 miejsc parkingowych wykupionych jest 250 abonamentów.

W sierpniu z parkingu wielopoziomowego skorzystało rotacyjnie 21 tysięcy osób

– podkreśla Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący Rady Miasta Rybnika:

Wojciech Kiljańczyk: Statystyka i dane finansowe pokazują, że ten parking jest po prostu rentowny, a jednocześnie kumuluje w pewnym sensie ruch kołowy w centrum miasta. To że tyle osób miesięcznie korzystało z tego parkingu, jednocześnie wskazuje, że był bardzo potrzebny po to właśnie, żeby zagregować ruch w centrum miasta. Parking jest rentowny. Mówimy o kwocie około 250 tysięcy zł, jeżeli chodzi o zysk roczny.

Rybniccy radni zdradzili, że miasto myśli o budowie kolejnego parkingu wielopoziomowego. Miałby powstać w okolicach placu Armii Krajowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023