Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przez trzy miesiące będzie obowiązywał obszar zagrożony w centrum Cieszyna

Facebook Twitter

Przypomnijmy, został wyznaczony przez tamtejszego powiatowego lekarza weterynarii w związku z wykryciem wścieklizny u nietoperza. Pod koniec minionego miesiąca jeden z mieszkańców ulicy Bobreckiej zauważył na strychu dziwnie zachowujące się zwierzę. Natychmiast powiadomił policjantów.

fot. Salmar \ pixabay.com

Rozmawialiśmy z  powiatowym lekarzem weterynarii w Cieszynie, Bogusławem Kubicą:

…ten obszar przypomnijmy, obejmuje centrum miasta. To ważna informacja dla posiadaczy zwierząt. Na co powinni zwracać uwagę?

Jak dodaje Bogusław Kubica, na razie nie ma informacji o kolejnych chorych nietoperzach bądź innych zwierzętach. Nie wiadomo jednak skąd pochodził zarażony wścieklizną nietoperz, bo takie zwierzę, nawet zarażone chorobą może pokonać kilkanaście kilometrów. Powiatowy lekarz weterynarii apeluje szczególnie do posiadaczy kotów:

„A kot może zarazić się wścieklizną, nawet nie wychodząc z domu. Taki przypadek miał miejsce latem ubiegłego roku w Skoczowie” – przypomina Bogusław Kubica:

Przypomnijmy, że obszar zagrożony wyznaczony przez powiatowego lekarza weterynarii w Cieszynie ma obowiązywać przez trzy miesiące. Mapka tego obszaru poniżej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024