Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przy autostradzie A1 w Mszanie ma powstać stacja paliw i motel

Facebook Twitter

W Mszanie na autostradzie A1 ma powstać stacja paliw i motel. To już będzie trzecie podejście Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby powstało tam Miejsce Obsługi Pasażerów. Jedno już jest, teraz czas na drugie.

Do tej pory nie było chętnych, by wydzierżawić teren i stworzyć tam miejsce odpoczynku dla kierowców. Z MOP-em w Mszanie wiązane są wielkie nadzieje, bo to ostatni przystanek przy wyjeździe z Polski na południe Europy. Mówi Marek Prusak rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Oprócz stacji paliw, bo to jest najważniejszy chyba na autostradzie element, gdzie uzupełnia się paliwo, do tej pory płynne. Teraz będą też stacje do ładowania pojazdów zasilanych energią elektryczną. Będzie również te zaplecze handlowo-gastronomiczne. Mogą pojawić się usługi hotelarskie, najczęściej to są motele. Tak jest na wysokości Rudy Śląskiej. (…)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka także dzierżawców w dwóch innych Miejscach Obsługi Podróżnych w ciągu autostrady A1. GDDKiA czeka na oferty do 15 lutego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj