Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przyda się wsparcie. Czego potrzebują szpitale w regionie?

Facebook Twitter

Szpitale w regionie chętnie przyjmą każdą pomoc, która ułatwi im walkę z koronawirusem. Przyda się wsparcie, które trafi do pacjentów covidowych. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu na swoim profilu w mediach społecznościowych dziękuje za 12 tysięcy plastikowych kubeczków, jakie trafiły do lecznicy.

Niedawno mówiliśmy w Radiu 90 o wielkiej akcji zorganizowanej przez strażaków ochotników, którzy zbierali wodę i koce dla szpitala w Rybniku. Również w internecie pojawił się apel o pomoc dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Mieszkańcy regionu nie siedzą bezczynnie, tylko angażują się w walkę z pandemią. A lecznice chętnie tę pomoc przyjmują. W szpitalu w Jastrzębiu wciąż przydadzą się jednorazowe pojemniki, talerze, sztućce, kubki, a także niegazowana woda w półlitrowych plastikowych butelkach, taka którą będzie można przekazać pacjentom z COVID-19.

Podobne potrzeby ma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, tu też przydadzą się głównie jednorazowe naczynia. Do cieszyńskiej lecznicy dotarły natomiast pierwsze komplety pościeli i koce, które zostały przekazane na Oddział Intensywnej Terapii. To efekt spontanicznej, społecznej akcji w internecie. I o ile pracownicy lecznicy są wdzięczni za takie wsparcie, zwracają też uwagę na to, że nie mogą przyjąć tych darów w nieograniczonej ilości, ponieważ nie mają możliwości odpowiedniego jej przechowywania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021