Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przygotowania do remontu A1 na odcinku Pyrzowice. Trzeba tam mocno zwolnić, by nie uszkodzić samochodu.

Facebook Twitter

Przygotowania do remontu odcinka A1 między Pyrzowicami a Piekarami Śląskimi. Wszyscy kierowcy znają pofałdowany fragment autostrady biegnący na południe od lotniska. Trzeba tam mocno zwolnić, by nie uszkodzić samochodu.

www.gov.pl

Wyznaczono 61 odwiertów do badań geologicznych, wykonano już 15 z nich. Pobrane próbki i wyniki badań geotechnicznych zostaną przekazane projektantowi remontu nawierzchni autostrady w tym miejscu. Modernizacja jest konieczna by usunąć zniekształcenia, które uwidoczniły się w trakcie jej użytkowania. Jak wykazały analizy specjalistów spowodowała je aktywność chemiczna użytych materiałów. Wprawdzie w trakcie budowy spełniały wymagania projektowe, jednak po wbudowaniu w nawierzchnię zaczęły przejawiać cechy destrukcyjne. Odwierty pozwolą na pobranie i zbadanie materiału z: jezdni, podbudowy, warstwy mrozoochronnej oraz zasypek kanalizacji. Dotychczasowe wyniki badań zostaną uzupełnione o te przeprowadzone już przez wykonawcę dokumentacji, który na podstawie wszystkich danych zaprojektuje remont nawierzchni autostrady.

Jeśli warunki pogodowe pozwolą, diagnostyka powinny się zakończyć pod koniec III kwartału br. Ogłoszenie przetargu na projekt remontu autostrady powinno nastąpić na początku IV kwartału br.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj