Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przyjdź nad Olzę, posprzątaj jej brzeg. Kolejna akcja ekologiczna w Cieszynie

Facebook Twitter

W poprzednich edycjach znaleźli m.in. stary, czarno-biały telewizor, jakie „skarby” będą w tym roku? Tego nikt nie wie. Jutro (14.05.) przed południem w Cieszynie odbędzie się akcja sprzątania Olzy.

Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenia Przyjaciół Rzeki Olzy, jego członkowie, głównie wędkarze, już trzeci raz zapraszają na akcję oczyszczania brzegów rzeki.

Wszystko rozpocznie się o godzinie 9, a zakończy po południu rodzinnym piknikiem

– mówi Michał Tomaszczyk, jeden organizatorów akcji sprzątania.

Michał Tomaszczyk: Chcemy posprzątać cały odcinek polski do ujścia rzeki Bobrówki. Uczestnicy będą podzieleni na 4 grupy. Mamy odcinki porobione i każda grupa będzie odpowiedzialna za odcinek.

Radio 90: Czyli sprzętu roboczego nie trzeba brać ze sobą.

Michał Tomaszczyk: Wszystko zapewniamy, nie ma żadnej listy zapisowej, kto przyjdzie, to będzie. Po całej akcji sprzątania uczestników zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się za boiskiem „Pod Wałką”, tam będą konkursy, zabawy dla dzieciaków. Dla dorosłych również quiz wiedzy ekologicznej.

Jak przyznaje Tomaszczyk, polski brzeg Olzy nie ma się czego wstydzić. Po drugiej, czeskiej stronie śmieci jest o wiele więcej. O akcji sprzątania Olzy będziemy mówić także jutro w Eko Patrolu Radia 90, zapraszamy w imieniu Jana Baczy na program po godzinie siódmej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022