Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przypominamy majowy harmonogram łagodzenia obostrzeń

Facebook Twitter

Wszyscy czekają na 15 maja. Wtedy mamy odczuć zdecydowanie mniejsze obostrzenia, a wiele z rządowych ograniczeń w czasie pandemii przestanie obowiązywać tydzień wcześniej niż zapowiadano, czyli 21 maja.

fot. pixabay.com

Co najważniejsze już od soboty (15.05.) zniesiony ma być obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Otwarte zostaną ogródki restauracyjne, przygotowują się do tego już restauratorzy, bo dzięki działalności również na zewnątrz będą mogli gościć u siebie klientów, oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Od tego weekendu będzie można przygotować na zewnątrz imprezy okolicznościowe jak wesela i komunie, ale z limitem do 25 osób. Wiele z nich czeka na swoją kolej, bo były przekładane wielokrotnie. W klasach 4-8 podstawówek i w szkołach średnich wraca nauka hybrydowa. Z kolei ucieszą się ludzie sportu i fani rywalizacji na boiskach. Na obiektach sportowych na świeżym powietrzu na trybunach będzie mogło zasiąść 25% publiczności.

Od kolejnego weekendu, czyli 21 maja, zaczną działać kina i teatry. Dobę wcześniej niż planowano, czyli 28 maja rząd odmrozi branżę fitness.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj