Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przypominamy: nie zamykajcie nikogo w aucie w upał!

Facebook Twitter

"Nie zostawiaj nas w aucie! Sami nie wyjdziemy!" W tak upalne dni jak dziś policjanci przypominają, by nie zostawiać dzieci oraz zwierząt zamkniętych w samochodzie. To równocześnie apel do każdego, kto zauważy dziecko lub zwierzę zamknięte w aucie, by niezwłocznie reagować.

fot. pixabay.com

Temperatura wewnątrz rozgrzanego pojazdu rośnie z minuty na minutę i może wynieść nawet 50ºC. Pamiętajmy o tym, że zostawiając małe dziecko lub zwierzę w zamkniętym samochodzie, nie dajemy im możliwości wyjścia z pojazdu. Takim zachowaniem narażamy ich na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jeśli z kolei jesteśmy świadkami takiej sytuacji powinniśmy jak najszybciej wezwać na miejsce pomoc, dzwoniąc na numer alarmowy 112, w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu zamkniętej w aucie osoby możemy wybić szybę. Podobnie jeśli sytuacja dotyczy zwierząt. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja, jaka może spotkać osoby zamykające kogokolwiek w nagrzanym aucie; brak wyobraźni bowiem może być tragiczny w skutkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj