StartWiadomości Wiadomości dnia

Przypomnienie dla kierowców w Wodzisławiu. Rusza remont ulicy Radlińskiej

Dwukierunkowy pozostanie jedynie odcinek od ronda do zjazdu do supermarketu. Inwestycja, ma zakończyć się przed nowym rokiem szkolnym, kosztować będzie około miliona złotych, wydatek  podzielony zostanie pomiędzy miasto a powiat.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Firmy Budowlanej D-Art (lider) oraz Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INFRAGO, które w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyło najkorzystniejszą ofertę. Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni oraz chodników, a także regulację i budowę nowych wpustów kanalizacji deszczowej. Inwestycja będzie kosztować ok. 456 tys. zł, z czego prawie połowę ma wyłożyć z własnego budżetu miasto Wodzisław Śląski. Drugą połowę sfinansuje Powiat Wodzisławski. Zgodnie z podpisaną umową modernizacja drogi potrwa prawie do końca wakacji.

Przypominamy równocześnie, że z powodu remontu drogi od środy 20 lipca autobusy linii nr 31 i 36 powiatowych przewozów pasażerskich kursują zmienionymi trasami i z pominięciem części przystanków.

Na linii nr 36 z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju autobusy zaczynają i kończą kursy na przystanku Wodzisław Śląski/Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków:

Wodzisław Śl./Rybnicka Dworzec Kolejowy,
Wodzisław Śl./Jana Pawła II „Dywyta”,
Wodzisław Śl./26 Marca Biblioteka,
Wodzisław Śl./Radlińska ZSZ,
Wodzisław Śl./Matuszczyka Osiedla XXX-lecia,
Wodzisław Śl./Matuszczyka Skrzyżowanie.

Z kolei autobusy linii nr 31 z Wodzisławia Śl. do Bukowa przez Pszów, Syrynię, Lubomię i Nieboczowy kursują z pominięciem przystanków Wodzisław Śląski/ 26 Marca Biblioteka i Wodzisław Śląski/Radlińska ZSZ.

Zostaw komentarz