Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przystanek PKP na Paruszowcu będzie przebudowany

Facebook Twitter

Po przebudowaniu peronów w Niedobczycach i Niewiadomiu, jest decyzja o modernizacji kolejnych miejsc na trasie z Rybnika do Racibórz i do Katowic. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt i przebudowę peronu w dzielnicy Paruszowiec między stacjami Leszczyny i Rybnik.

Obiekt będzie dostosowany do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. W obrębie przystanku wymieniony będzie tor i elementy sieci trakcyjnej. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2023 r.

PLK S.A. na przełomie listopada i grudnia zakończyły przebudowę dwóch przystanków: Rybnika Niewiadomia i Rybnika Niedobczyc na linii Rybnik – Racibórz.

Mieszkańcy Rybnika mają zapewnione wygodniejsze podróże do Katowic i Raciborza.

– podało PKP PLK. W Rybniku Niewiadomiu prace objęły przebudowę peronu jednokrawędziowego oraz dobudowę drugiego. Zamontowano wiaty, ławki i oświetlenie. Orientację w podróży ułatwiają tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się korzystają z pochylni. Perony są podwyższone, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na antypoślizgowej nawierzchni zastosowano ścieżki naprowadzające. Wymieniono też tory na długości peronów oraz dwa rozjazdy.

W Rybniku Niedobczycach pasażerowie korzystają z wygodnego peronu. Obiekt o długości 150 m ma zamontowano nową wiatę i oświetlenie oraz tablice informacyjne. Wymieniono też tor.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują zadania w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Wartość inwestycji w trzech lokalizacjach na terenie Rybnika to ok. 13 mln zł netto.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023