Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Przyszedłem do Jastrzębskiego Węgla, by wygrywać”

Facebook Twitter

Slobodan Kovač, serbski szkoleniowiec oficjalnie objął posadę trenera Jastrzębskiego Węgla. W poniedziałek (02.12.) przeprowadził z zespołem pierwszy trening, poznał zawodników, członków sztabu szkoleniowego i jak mówi, wziął się ostro do pracy.

Utytułowany niegdyś zawodnik, a później trener ma sięgać z zespołem w tym sezonie po najwyższe cele:

Chcę tutaj wykonać dobrą robotę i mając do dyspozycji tak świetnych zawodników, zaprezentować dobrą jakościowo siatkówkę. Przekazałem zawodnikom, że nie mam zamiaru tutaj ich niczego uczyć, wiem, że to są świetni zwodnicy i musimy wspólnie wypracować dobry kierunek. Mam tutaj doświadczonych zawodników, ale i ciekawą młodzież, także zgrany i doświadczony sztab szkoleniowy- więc nic tylko pracować. Nie będę wskazywał konkretnie, które miejsce zajmiemy w pucharze, w lidze, czy w Lidze Mistrzów, bo to nie jest zgodne z naszą naturą sportowca. My po prostu zawsze chcemy walczyć o najwyższe cele i mierzyć jak najwyżej.

Dziękujemy Luke’owi Reynoldsowi, który poprowadził nas w trzech ostatnich, zwycięskich meczach, teraz czas na nowego trenera– mówi kapitan Jastrzębskiego Węgla, Lukas Kampa:

Teraz jest dla mnie wszystko uregulowane i możemy się koncertować na siatkówce, na kolejnym ciężkim meczu. Miałem okazję wczoraj pogadać trochę ze Slobodanem. Jest ewidentne, że on wie, co jest potrzebne, żeby wygrać mecz, wygrać medal. My jesteśmy szczęśliwi, jesteśmy spokojni, że ta nowa przygoda będzie bardzo fajna i że możemy grać jeszcze lepiej.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Jastrzębski Węgiel rozegra w piątek (06.12.), będzie to wyjazdowe spotkanie przeciwko Asseco Resovii Rzeszów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022