Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przyszli, aby odzyskać dług. Są już w tymczasowym areszcie

Facebook Twitter

Policja w Zebrzydowicach zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy nachodzili jednego z mieszkańców tej przygranicznej miejscowości, jemu grozili, pobili także jego ojca. Chodziło o dług: 600 złotych pożyczone jeszcze w zeszłym roku podczas pobytu pokrzywdzonego w zakładzie karnym.

Tak opisuje to policja: sprawa miała swój początek w 2013 roku. Wtedy to pokrzywdzony podczas odbywania kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym pożyczył od jednego z współwięźniów 600 złotych. Długu nie oddał. W sierpniu 2014 roku z pokrzywdzonym skontaktował się nieznajomy mężczyzna. Chciał się z nim spotkać na jednej ze stacji paliw w Zebrzydowicach, aby podwiózł go do zakładu pracy w Czechach. Przyjechał w umówione miejsce, a tam czekało na niego trzech mężczyzn, którzy chcieli wyegzekwować dług. Mieszkańcowi Zebrzydowic udało wtedy się uciec.

Po jakimś czasie ci sami trzej mężczyźni ustalili jego miejsce pobytu. Zabrali go z mieszkania i odjechali samochodem w ustronne miejsce. Grozili mu pistoletem i paralizatorem. Miał stracić życie, a jego dom miał zostać spalony, jeśli nie odda pieniędzy. Kwota do spłacenia wyniosła teraz 6000 zł. Po kilku dniach pokrzywdzonemu udało się zebrać 5700 zł. Ponownie doszło do spotkania z trzema mężczyznami- tym razem pod jednym z marketów w Zebrzydowicach. Zwrócona kwota miała zakończyć sprawę długu. Jednakże w ubiegłym tygodniu sprawcy ponownie pojawili się w Zebrzydowicach. Przyjechali samochodem pod dom pokrzywdzonego, gdzie zastali ojca. Mężczyzna został pobity, gdy kazał się im „odczepić” od syna.

Do kolejnego kontaktu z przestępcami doszło w środę (24.09.). Wtedy podjechali pod zakład pracy w Czechach, gdzie pracował pokrzywdzony. W drodze do domu był przez nich śledzony. Pokrzywdzony podczas jazdy postanowił skontaktować się z policją. Po przejechaniu granicy państwa przekazał dyżurnemu zebrzydowickiego komisariatu, gdzie się znajduje i markę samochodu jakim poruszają się sprawcy.

Przestępcy zostali zatrzymani w Zebrzydowicach przez policjantów z miejscowego komisariatu. Dwaj mieszkańcy Bytomia w wieku 27 i 29 lat oraz 31-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy mają”bogatą” przestępczą kartotekę. Byli wielokrotnie karani za podobne przestępstwa. Dwóch z nich będzie odpowiadać w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. Kryminalni przedstawili im zarzuty wymuszenia rozbójniczego, pozbawienia wolności, pobicia, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych i zmuszania ofiary do określonego zachowania. Na wniosek policjantów i prokuratora trzej sprawcy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na 3 miesiące. Zatrzymanym grożą surowe sankcje karne.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021