Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pseudokibice potrącili policjantów. Padły strzały [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji policji zatrzymali pięciu pseudokibiców chorzowskiej drużyny piłkarskiej, którzy dopuścili się czynnej napaści na mundurowych. Pseudokibice potrącili samochodem dwóch policjantów, którzy podjęli wobec nich interwencję. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Do zatrzymania pięciu mężczyzn w wieku od 17 do 22 lat doszło w centrum Katowic, w trakcie interwencji, którą podjęli policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymał informację, że na kładce nad DTŚ łącząca ul. Uniwersytecką z ul. Olimpijską grupa około 150 pseudokibiców odpaliła materiały pirotechniczne. W to miejsce zostali skierowani policjanci z OPP Katowice i z katowickiej komendy.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Mundurowi podjęli czynności związane m.in. z ustaleniem tożsamości osób, które znajdowały się na kładce. Część pseudokibiców, chcąc uniknąć identyfikacji, usiłowała odjechać z miejsca interwencji swoimi pojazdami. Pomimo wezwania do zachowania zgodnego z prawem, kierujący skodą potrącił dwóch umundurowanych policjantów. W celu zatrzymania pojazdu funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy z broni gładkolufowej. Wtedy też 5 pseudokibiców zaniechało dalszej próby ucieczki i zostało zatrzymanych.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Poszkodowanym policjantom udzielono pomocy medycznej. Jeden z nich został hospitalizowany. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponadto w trakcie interwencji policjanci wobec 12 agresywnych pseudokibiców użyli środków przymusu bezpośredniego.

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023