Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Psiedobczyce” w Niedobczycach

Facebook Twitter

Jest już "Górka dla burka", "Psi szpilplac", "Psistanek Obwiednia" i "Hauowice". Teraz dochodzą "Psiedobczyce" w Niedobczycach - to nazwa wybrana w facebookowym konkursie piątego już w Rybniku, wybiegu dla psów.

Psi plac zabaw, powstał przy ul. Bocznej. Zajmuje obszar około 650 m2, na którym znajdują się podstawowe elementy urządzeń agility (przeskok z oponą, równoważnia, pochylnia skośna, pochylnia prosta, regulowane poprzeczki do przeskoków, przeskok pojedynczy, słupki do slalomu). Wybieg posiada dwie śluzy wejściowe i został wyposażony w podajnik na woreczki oraz kosze na odpady. Dla opiekunów również ustawione zostały dwie ławki. Całość jest ogrodzona i bezpieczna dla czworonogów.

Koszt budowy wybiegu to 48 tys. zł. Wzorem pozostałych wybiegów, również ten został wykonany przez Rybnickie Służby Komunalne. Wykonanie i montaż drewnianej infrastruktury rybnickich psich placów zabaw to dzieło pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Lokalizacja rybnickich psich placów zabaw:

„Górka dla Burka” – ul. Henryka Mikołaja Góreckiego (dz. Maroko-Nowiny)
„Psi Szpilplac”- ul. Braci Nalazków (dz. Boguszowice Stare)
„Psistanek Obwiednia”- ul. Obwiednia Południowa (dz. Smolna)
„Hauowice” – ul. 1 Maja (dz. Chwałowice)
„Psiedobczyce” – ul. Boczna (dz. Niedobczyce)

Budowa rybnickich wybiegów dla psów to część akcji, w ramach której w różnych punktach miasta pojawiły się poidełka dla psów, budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów oraz wybiegi dla psów. Warto dodać, że inspiracją dla przedsięwzięcia była osoba Juliusza Rogera, XIX-wiecznego lekarza i inicjatora budowy w Rybniku szpitala nazwanego potem jego imieniem, społecznika, etnografa i entomologa, który odkrył i opisał ponad 400 gatunków chrząszczy z terenu Śląska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2021