Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Psy wykorzystywane do nielegalnych walk uratowane przez policjantów [FOTO]

Facebook Twitter

Psy wykorzystywane do nielegalnych walk uratowane przez policjantów. Mundurowi interweniowali w sprawie sześciu czworonogów na jednej z posesji w Orzeszu. Zwierzęta były wychudzone, poranione i chore.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Psy wykorzystywane do nielegalnych walk uratowane przez policjantów

W połowie maja br. mikołowscy policjanci uzyskali informację o psach trzymanych w złych warunkach na jednej z posesji w Orzeszu. Miały być wykorzystywane do nielegalnych walk. 18 maja wraz z lekarzem weterynarii oraz pracownikami towarzystwa opieki nad zwierzętami weszli do domu jednorodzinnego, w którym znajdowało się 6 psów w typie amstaff.

Czworonogi przebywały w ciasnych klatkach

Fot. slaska.policja.gov.pl

Były wychudzone, poranione i przestraszone. Nie miały dostępu do wody. W pomieszczeniach panował bałagan, a w powietrzu unosił się odór. 31-letnia właścicielka nie szczepiła zwierząt od 2 lat. Lekarz stwierdził u psów liczne zmiany skórne. Wskazał też na podejrzenie chorób pasożytniczych. Otarcia na łapach oraz ukruszone kły mogą świadczyć o próbach wydostania się czworonogów z klatek. Zwierzęta jeszcze tego samego dnia trafiły do schroniska, gdzie zapewniono im właściwą opiekę.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Mikołowscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Wciąż gromadzony jest materiał dowodowy. Właścicielom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobaczcie więcej zdjęć z tej interwencji:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj