Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszczyna: W weekend policja skontroluje motocykle

Facebook Twitter

W dniach 4 i 5 września br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie będą realizowali na terenie powiatu działania związane z bezpieczeństwem motocyklistów na drogach.

Jak informują stróże prawa z Pszczyny:

Podczas tych działań promowane będą właściwe oraz odpowiedzialne postawy tej kategorii użytkowników dróg. Celem jest wyeliminowanie skłonności do zachowań ryzykownych, często bardzo niebezpiecznych.

W pierwszym półroczu 2021 roku odnotowano 71 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęły 4 osoby, a 78 osób doznało obrażeń ciała. Jednym z priorytetów Policji garnizonu śląskiego jest promowanie wśród motocyklistów właściwych i odpowiedzialnych postaw, które w efekcie mają przynieść poprawę bezpieczeństwa tej kategorii użytkowników dróg, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina:

Wpływ na bezpieczeństwo ma przede wszystkim zachowanie kierujących jednośladami, umiejętność przewidywania, dostosowanie do warunków atmosferycznych, oraz warunków drogowych związanych z natężeniem ruchu, czy infrastrukturą drogową, szacunek dla innych użytkowników dróg, znajomość przepisów oraz zasad bezpieczeństwa. Ponadto właściwa koncentracja, gotowość do szybkiej reakcji podczas prowadzenia motocykla może przyczynić się do uniknięcia wielu niebezpiecznych zdarzeń. Pozbycie się emocji podczas kierowania motocyklem również ma wpływ na jazdę jednośladem. Nie można zapomnieć o odpowiednich uprawnieniach do kierowania tego typu pojazdami.

Każdy z nas chce bezpiecznie poruszać się po naszych drogach, dlatego rozwaga i rozsądek powinny być priorytetem każdego uczestnika ruchu drogowego.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj