Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PSZOK w Wodzisławiu nieczynny do czwartku

Facebook Twitter

PSZOK w Wodzisławiu przy Marklowickiej 21 F jest nieczynny do czwartku (8.12). Ma to związek z pracami budowlanymi, jakie trwają w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

fot. wodzislaw-slaski.pl

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wykonane: roboty rozbiórkowe, powierzchnie utwardzone, przeróbka ogrodzenia z nową bramą sterowaną automatycznie, zabudowa ścian oporowych z elementów prefabrykowanych, prace przy budynku gospodarczym – przebudowa konstrukcji i architektury, dobudowanie kominów wentylacyjnych, pokrywy włazu ciepłowniczego, schodów zewnętrznych, dostawa kontenerów i pojemników na odpady, prace przy łączniku (część istniejąca wyburzenia, konstrukcja nowoprojektowanej części, architektura, dach nowoprojektowany, docieplenie elewacji, prace przy łączniku części istniejącej (roboty adaptacyjne w komunikacji)

Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów pomoże w ochronie środowiska naturalnego oraz powstawaniu dzikich wysypisk śmieci. Jest to również okazja do tego, aby nasze odpady były ponownie wykorzystywane. Remont zapewni mieszkańcom infrastrukturę niezbędną do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

RFIL – co to jest?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na przebudowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych miasto pozyskało 3,36 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj