Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PSZOK Wodzisław: Zamknięte z powodu remontu

Facebook Twitter

W nadchodzącym tygodniu (1-6.08)wodzisławianie nie będą mogli korzystać z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W PSZOK-u przy ul. Marklowickiej będą prowadzone prace budowlane.

fot. Wydział Dialogu, Promocji i Kultury/wodzislaw-slaski.pl

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną wykonane: roboty rozbiórkowe, powierzchnie utwardzone, przeróbka ogrodzenia z nową bramą sterowaną automatycznie, zabudowa ścian oporowych z elementów prefabrykowanych, prace przy budynku gospodarczym – przebudowa konstrukcji i architektury, dobudowanie kominów wentylacyjnych, pokrywy włazu ciepłowniczego, schodów zewnętrznych, dostawa kontenerów i pojemników na odpady, prace przy łączniku (część istniejąca wyburzenia, konstrukcja nowoprojektowanej części, architektura, dach nowoprojektowany, docieplenie elewacji, prace przy łączniku części istniejącej (roboty adaptacyjne w komunikacji).

Przebudowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów pomoże w ochronie środowiska naturalnego oraz powstawaniu dzikich wysypisk śmieci. Jest to również okazja do tego, aby nasze odpady były ponownie wykorzystywane. Remont zapewni mieszkańcom infrastrukturę niezbędną do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów oraz podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa.

– mówią urzędnicy.

RFIL – co to jest?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Na przebudowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych miasto pozyskało 3,36 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj