Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: 36 nowych miejsc noclegowych czeka na uchodźców z Ukrainy

Facebook Twitter

Przestrzeń powstała w Domu Parafialnym w centrum miasta. Na dużej sali rozłożono łóżka wypożyczone od harcerzy. By przestrzeń była bardziej przyjazna ustawiono parawany. Przy łóżkach stanęły krzesła i szafki nocne wykonane przez wolontariuszy.

fot. pszow.pl

Na uchodźców czekają pakiety startowe z najpotrzebniejszymi rzeczami takimi jak ręczniki, szczoteczka do zębów i klapki. W Domu Parafialnym przygotowano i wyposażono także aneks kuchenny. To już trzecie miejsce, w którym dach nad głową znaleźli Ukraińcy. 50-osobowa grupa przebywa w Gościńcu Pszowskim, a 18 osób trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszowie. Planuje się jeszcze przygotowanie miejsc noclegowych na terenie nieczynnego aktualnie lodowiska miejskiego.

Od piątku (25.03.) Ukrainki uczestniczą w kursie języka polskiego

Będą spotykać się ze swoim nauczycielem raz w tygodniu i poznawać podstawowe zwroty. Ponadto zdecydowana większość pań rozpoczęła intensywne poszukiwanie pracy.

fot. pszow.pl

Harcerze ze Szczepu Smoki przygotowali w harcówce Magazyn Odzieży

Miejsce jest otwarte dla Ukraińców w każdy wtorek i czwartek od 17.00 do 20.00. Natomiast w soboty od 9.00 do 15.00, można przynieść swoje dary dla Ukraińców. W sklepie uchodźcy mogą bezpłatnie zaopatrzyć się w odzież, obuwie, zabawki i inne przedmioty. Aktualnie potrzebne są wieszaki oraz wiosenne buty, koszulki z krótkim rękawem i ubrania dla starszych dzieci.

fot. pszow.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj