Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pszów: Będzie mniejszy smog? W mieście złożysz wniosek do „Czystego Powietrza”

Facebook Twitter

Pszów znalazł się na mapie miejscowości, w których Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, otworzył dzisiaj (3.08.) punkt informacyjny rządowego programu „Czyste Powietrze”. Na miejscu można nie tylko zdobyć informacje o programie, ale także złożyć wniosek.

Już w ponad trzydziestu miejscowościach w całym województwie można pozyskać wiedzę na temat tego, w jaki sposób zdobyć dofinansowanie na wymianę kotłów.

To nie tylko informacje, ale konkretna pomoc w wypełnieniu wniosku i możliwość złożenia go tutaj na miejscu

– mówi Radiu 90 Leszek Elsner, inspektor WFOŚ w Katowicach.

Można tutaj również też składać wnioski przy pomocy pracowników i myślę, że wszystkie informacje odnośnie programów są im znane.

Radio 90: Jeśli są jakieś nieścisłości, nie trzeba jechać do Katowic, potem można ewentualnie tutaj, na miejscu w Pszowie też rozwiązywać jakieś problem.

Wniosek składamy tutaj i w myśl porozumienia z gminą Pszów, wnioski zostaną bezpośrednio wysłane do nas, przy czym weryfikacja tych wniosków następuje w Katowicach i beneficjent, który składa wniosek w urzędzie gminy, nie jest zobowiązany do wyjaśniania nieścisłości w Katowicach, może to robić tutaj w Urzędzie Gminy.

Na miejscu można składać również korektę wniosku. Obecnie w ramach programu można zyskać do 30% dofinansowania inwestycji wymiany kotłów, czy ocieplenia budynków. Prawdopodobnie we wrześniu wejdzie w życie ustawa, umożliwiająca wsparcie nawet do 100% inwestycji dla najuboższych.

Punkt Pszowie będzie czynny dwa dni w tygodniu

– mówi nam zastępca burmistrza Pszowa Piotr Kowol.

No i co najważniejsze, myślę, dla mieszkańca jest to, że złożenie wniosku w Urzędzie Miasta w Pszowie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku w Wojewódzkim Funduszu. Czyli wniosek, który wpływa do nas, jest u nas złożony, data wpływu pozwala mieszkańcowi na rozpoczęcie inwestycji, bez konieczności jechania do Katowic punkt będzie czynny w poniedziałki w godzinach do południowych i w środę od 12:00 do 17:00.

Warto przypomnieć, że w ramach programu „Czyste Powietrze”, jeśli wymieniamy źródło ciepła, można równolegle złożyć wniosek o instalację fotowoltaiczną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj