Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Część uchodźców już ma wykonane niezbędne zdjęcia do dokumentów

Facebook Twitter

Mogą starać się o pesel i dowód osobisty. Potrzebne jest jednak zdjęcie. W Pszowie ci uchodźcy, którzy zatrzymali się w świetlicy OSP, wczoraj wieczorem (14.03.) mogli skorzystać z usług fotografa.

W sali, w której kilka dni temu strażacy przygotowali miejsca do odpoczynku, już jest kilkanaście kobiet z dziećmi. Sala wieloosobowa, ale udało się szybko wyremontować łazienkę, dorobić natryski. Jest kuchnia, a nawet niewielkie pomieszczenie, gdzie urządzono kącik dla dzieci. Wczoraj miasto zorganizowało (14.03.) możliwość zrobienia koniecznych zdjęć do dokumentów.

W takich warunkach jeszcze nie robiłam zdjęć do dowodów, ale na pewno wyjdą dobrze

– śmieje się pszowska fotograf:

Justyna Łękawska: W OSP pierwszy raz ale wiadomo, jakoś trzeba się zorganizować, zmobilizować. Zamontowaliśmy mobile studio, nie ma problemu, idzie wszystko zrobić jak jest potrzeba. Robimy tzw. biometryczne zdjęcie, czyli takie typowe jak do naszego dowodu czy paszportu. Wykonaliśmy zdjęcia dokładnie 19 osobom do dokumentów.

Radio 90: Tu są grupy zorganizowane, które śpią w OSP, ale jest wiele osób w prywatnych domach. Czy oni też mogą skorzystać z usługi zrobienia zdjęć?

Justyna Łękawska: Tak, jeśli jest taka potrzeba to jak najbardziej. Wykonujemy to w porozumieniu z urzędem. Dalsza część będzie tutaj fotografowanych osób przebywających w Pszowie.

Dzisiaj (15.03.) osoby, które śpią w miejskim hotelu, będą mogły wykonać zdjęcia do dowodów. Za fotografie na razie płaci miasto, w ramach umowy, koszty ostatecznie ma ponieść wojewoda.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024