Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Kto włamał się do harcerzy? Poszukiwani świadkowie

Facebook Twitter

Kto okradł harcerzy w Pszowie? To pytanie zadają sobie młodzi członkowie szczepu Smoki, odpowiedzi szuka już policja.

Ktoś włamał się do harcówki, wyłamał drzwi, wybił okno, przeszukał pomieszczenia.

Skradziono duży wzmacniacz

– mówi nam komendantka Szczepu Smoki, Monika Gwizda. Ostatnia zbiórka w harcówce była 7 marca. Od tej pory, z powodu zagrożenia koronawirusem, nic w pomieszczeniach się nie odbywało. Włamanie zauważono dopiero teraz.

Szukamy nadal kogoś, kto mógłby być świadkiem. Jest zabezpieczony monitoring, który na bieżąco przeglądamy, żeby znaleźć coś charakterystycznego. Niestety, jest to miejsce na uboczu, naprawdę, żeby ktoś coś zobaczył, musiałoby być to bardzo przypadkowe. Okno i drzwi mogłoby być wyważone od kilku dni, wcześniej niż to zauważyliśmy. Zniszczeniu uległo okno, które jest wybite i jest skradziony sprzęt elektroniczny w postaci wzmacniacza z okablowaniem.

Harcerze już zamówili firmę, która zabezpieczy wejście do harcówki. Jak dodaje komendantka, większe straty są związane z włamaniem i dewastacją, niż z samą kradzieżą. Harcerka prosi też wszystkich, jeśli ktokolwiek widział coś dziwnego, o kontakt.

Ten wzmacniacz, który został ukradziony, jest bardzo ciężki. Nie ma możliwości wyniesienia go w jedną osobą. A nawet jeśli niosłaby go jedna osoba, musiałoby to wyglądać bardzo dziwnie i przykuwać uwagę, więc jeśli ktoś coś zauważył, że we dwójkę niosą sprzęt, po prostu jest ten wzmacniacz bardzo ciężki.

Kontaktować się można w tej sprawie też z pszowskim komisariatem policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021