Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Mieszkańcy bez dojazdu do domów, ich ulica zniszczona po deszczu [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Od nawałnicy, jaka przeszła nad regionem minęło już półtora tygodnia. A oni wciąż są bez bezpiecznego dojazdu do swoich posesji. Z redakcją Radia 90 skontaktowali się mieszkańcy ulicy Kąty w Pszowie.

To droga, do której dojeżdża się albo od ulicy Kołłątaja, albo od ulicy Piotra Niedurnego i to właśnie ta trasa została zmyta w wyniku intensywnych opadów deszczu.

Nie po raz pierwszy. Stan tej drogi jest dramatyczny od kilkudziesięciu lat

– mówią mieszkańcy:

To droga powiatowa, za jej naprawę odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg:

Magdalena Spandel: Ostatnia nawałnica, która przeszła przez teren powiatu wodzisławskiego, wyrządziła wiele szkód na drogach powiatowych, uszkodzone zostały przepusty, drogi, kanalizacje deszczowe, zapadnięte krawędzie drogi, zapadnięte chodniki. Uszkodzony został również fragment ulicy Niedurnego w Pszowie, fragment tej drogi jest o nawierzchni tłuczniowej, woda podmyła tą drogę. Powiatowy Zarząd Dróg stara się na bieżąco naprawiać wszystkie szkody, bardzo prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, w pierwszej kolejności naprawiane są te drogi, gdzie te natężenie ruchu jest bardzo duże. Mieszkańcy ulicy Niedurnego w Pszowie, z informacji uzyskanych w Powiatowym Zarządzie Dróg, mogą naprawy nawierzchni drogi spodziewać się na początku przyszłego tygodnia

-zapewnia pracownica ze starostwa powiatowego w Wodzisławiu.

A mieszkańcy mają nadzieję, że ten remont będzie wykonany solidnie, że nie będą to znów prace doraźne, które rozwiążą problem dojazdu do kolejnych opadów deszczu:

Co z tego jak zrobią to doraźnie, jak po jednej ulewie ta droga będzie zniszczona…

Zobacz wideo i zdjęcia z tego miejsca:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj