Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pszów przejmie tereny po byłej kopalni

Facebook Twitter

Pszów przejmie tereny po byłej kopalni Anna od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych tygodni dojdzie do podpisania porozumienia w tej sprawie.

Przejęcie miało być już przeprowadzone w grudniu – mówi Radiu 90 Piotr Kowol, wiceburmistrz Pszowa:

Piotr Kowol: Pan burmistrz zakwestionował zasadność takich rozwiązań, które proponowała Spółka Restrukturyzacji Kopalń, czyli ten zakaz 10-letniej sprzedaży tych terenów. Złożyliśmy propozycję do SRK, aby zapisy tego porozumienia nieco zmienić i mamy już oficjalną informację ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która czeka jeszcze na potwierdzenie walnego zgromadzenia wspólników, ale miasto zostanie z tego zakazu sprzedaży zwolnione. Dla nas jest to ważne, pozwoli nam to bardziej aktywnie poszukiwać inwestora i zdecydowanie łatwiej, bo będzie to nasz teren w całości. 

To kilka hektarów wokół szybu Jan i Chrobry. Są już plany co do tego miejsca i zainteresowany inwestor:

Piotr Kowol: Mamy, ale na dzisiaj pozostawmy to w ten sposób. Plan pozwala na szerokie wykorzystanie tego terenu, każda działalność produkcyjna i usługowa.

Dodajmy, że obiekty na terenie po byłej kopalni Anna są wpisane do rejestru zabytków, udało się też zgromadzić tam działające maszyny wyciągowe, które do niedawna jeszcze pracowały. Władze miasta zastanawiają się, w jaki sposób je wyeksponować i udostępnić dla zainteresowanych mieszkańców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020