StartWiadomości Wiadomości dnia

Pszów przejmie tereny po byłej kopalni

Przejęcie miało być już przeprowadzone w grudniu – mówi Radiu 90 Piotr Kowol, wiceburmistrz Pszowa:

Piotr Kowol: Pan burmistrz zakwestionował zasadność takich rozwiązań, które proponowała Spółka Restrukturyzacji Kopalń, czyli ten zakaz 10-letniej sprzedaży tych terenów. Złożyliśmy propozycję do SRK, aby zapisy tego porozumienia nieco zmienić i mamy już oficjalną informację ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która czeka jeszcze na potwierdzenie walnego zgromadzenia wspólników, ale miasto zostanie z tego zakazu sprzedaży zwolnione. Dla nas jest to ważne, pozwoli nam to bardziej aktywnie poszukiwać inwestora i zdecydowanie łatwiej, bo będzie to nasz teren w całości. 

To kilka hektarów wokół szybu Jan i Chrobry. Są już plany co do tego miejsca i zainteresowany inwestor:

Piotr Kowol: Mamy, ale na dzisiaj pozostawmy to w ten sposób. Plan pozwala na szerokie wykorzystanie tego terenu, każda działalność produkcyjna i usługowa.

Dodajmy, że obiekty na terenie po byłej kopalni Anna są wpisane do rejestru zabytków, udało się też zgromadzić tam działające maszyny wyciągowe, które do niedawna jeszcze pracowały. Władze miasta zastanawiają się, w jaki sposób je wyeksponować i udostępnić dla zainteresowanych mieszkańców.

Zostaw komentarz