Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów przypomina o swojej aplikacji śmieciowej. Warto ją zainstalować

Facebook Twitter

Przypomni o terminie wywózki śmieci, doradzi, do jakiego kubła wyrzucić odpady. Pszów zachęca, aby mieszkańcy, szczególnie domów jednorodzinnych, zainstalowali w swoich telefonach specjalną aplikację. Ma ona pomóc w utrzymaniu czystości na swojej posesji, jak i w mieście.

Eco-Harmonogram to bezpłatna aplikacja, którą od kilku tygodni mogą pobrać i zainstalować w telefonach mieszkańcy. Informuje ona o najważniejszych kwestiach związanych z odpadami

– mówi Monika Załęska, inspektor w referacie gospodarki komunalnej UM w Pszowie.

Monika Załęska: Poinformuje nas kiedy będzie najbliższy odbiór, że zbliża się termin płatności, jest to aplikacja dzięki której możemy zgłosić, że nieprawidłowo zostały odebrane odpady, że zostaliśmy pominięci albo mamy uszkodzony pojemnik. Daje możliwość na kontakt z urzędem bezpośrednio przez aplikację jeżeli zauważymy, że są jakieś wady przy wykonywaniu usługi odbioru odpadów. Aplikacja umożliwia też sobie ustawienie powiadomienia, że następnego dnia jest odbiór odpadów i możemy sobie je wcześniej przygotować.

Dzięki aplikacji można zgłosić również nielegalne wysypiska. Informacja, z dokładnym adresem, od razu trafi do właściwego wydziału urzędu miasta.

Monika Załęska: Aplikacja umożliwia zarówno podanie adresu jak i umożliwia wysłanie z GPS informacji gdzie jest robione zdjęcie, wiadomo że korzystamy z urządzeń mobilnych wysyłając taką wiadomość o dzikim wysypisku, można posłużyć się informacją robiąc zdjęcie o koordynatach GPS.

Aplikacja za darmo jest dostępna we wszystkich sklepach z oprogramowaniem dla telefonów, a więcej na ten temat mówiliśmy w Ekopatrolu Radia 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022