Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Tylko jeden punkt szczepień. Drugi zrezygnował

Facebook Twitter

Zainteresowanie seniorów bardzo duże, dzwonią, pytają, zapisują się, chcą się szczepić – tak wygląda rzeczywistość w wielu polskich przychodniach. Jak się jednak okazuje nie wszyscy ci, którzy mają szczepić, sami już się zaszczepili.

Dystrybucja szczepionek dopiero ruszy, tymczasem pojawiają się pierwsze problemy z ilością punktów, w których będzie można się szczepić. Rządowa strona gov.pl informuje, że w Pszowie będą dwa takie miejsca. Jak potwierdził nam zastępca burmistrza tego miasta, Piotr Kowol, jedna z przychodni zrezygnowała.

Polegało to na tym, że to ośrodki zdrowie decydowały się na podjęcie współpracy z Ministerstwem Zdrowia w zakresie szczepień, to nie miasto decydowało o tym kto, albo ile tych ośrodków… inicjatywa musiała być od ośrodka zdrowia. Na dzień dzisiejszy mamy jeden punkt szczepień w Pszowie, już oficjalnie, czyli ośrodek „Vitamed” przy ulicy Andersa.

Jak przyznaje Jolanta Depta, kierowniczka przychodni „Vitamed”, pytań i telefonów jest bardzo wiele:

Bardzo chcą się szczepić, nie tylko seniorzy 80+, ale i 70+, jest bardzo dużo osób, które z różnych grup zawodowych, to między innymi sporo grupa nauczycieli, którzy też czekają z niecierpliwością na szczepienia (…), w poniedziałek ma przyjechać kurier, to jest szczepionka, którą można przechowywać w warunkach NZOZ-u przez 5 dni, więc czekamy w poniedziałek (25.01.) na kuriera.

Aby przygotować się do akcji szczepień, trzeba było przygotować specjalne pomieszczenia

– mówi Depta:

Pomieszczenie, w którym będę te osoby szczepione, pomieszczenie, w którym będą te osoby po szczepieniu, pod obserwacją (…), trzeba było się przygotować logistycznie i materiałowo, ale mamy to wszystko zapewnione. Jesteśmy jedyną przychodnią w Pszowie, która będzie te usługi świadczyć, mam nadzieję, że pacjenci będą zadowoleni.

W przychodni pielęgniarki w rejestracji zapisują chętnych na szczepienie w grubym zeszycie, jednak jak się okazuje, one same, mimo że są w grupie „0”, jeszcze nie zostały zaszczepione.

Czekamy na swoją dawkę szczepionki (…).

Od piątku (22.01.) na szczepionki przeciwko Covid-19 zapisywano seniorów, którzy ukończyli 70. rok życia. Wiemy, że nie obyło się bez problemów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj