Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pszów: Zmysłowe tango we fontannie [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Mieszkańcy Pszowa z niedowierzaniem patrzyli na to, co w sobotnie (2.07.) południe działo się na rynku i fontannie w centrum ich miasta. Grupa kilkudziesięciu osób, w rytm pięknej muzyki, wyszła na fontannę i tańczyła. Spora część boso, w wodzie.

Do miasta zjechali miłośnicy tanga. Te zjazdy od pięciu lat organizuje mieszkanka Pszowa – Sylwia Tomczyk. Jak przyznaje, zakochała się w tym gatunku muzycznym, i od samego początku zapraszała na takie spotkania w domu. Ale szybko się okazało, że mieszkanie jest za małe, bo z roku na rok uczestników przybywało. Tym razem przybrał on już formę trzydniowego maratonu muzycznego, w który udział wzięło 130 osób.

Sylwia Tomczyk: Takie maratony to są maratony bardzo kameralne, mają około 100 osób. Maraton polega na tym, że przed 3 dni tańczymy, zaczęliśmy w piątek o godzinie 18.00 a kończymy w niedzielę o 21.00, natomiast mamy przerwę techniczną między 3.00 w nocy a 12.00 w południe, żebyśmy mogli zregenerować siły… Co 4-5 godzin zmieniają się dj. My nie zdobywamy żadnych miejsc, żadnych nagród… to się nazywa maraton, bo my tańczymy. To impreza zamknięta, tylko dla uczestników.

Sylwia Tomczyk

Jak przyznaje nasza rozmówczyni, choć tańczy już pięć lat, nie czuje się jednak jeszcze na siłach, by uczyć inne osoby.

To wymagający taniec, jednak jeśli będą osoby chętne w Pszowie, zorganizuję nauczycieli

– mówi Sylwia Tomczyk. Posłuchajcie:

To bardzo eleganckie wydarzenie, kochamy ten taniec

– przyznają uczestnicy spotkania.

 

A może tango? Radio 90 pozdrawia z Pszowa. Do miasta przyjechali miłośnicy tego gatunku muzycznego. Przez najbliższą godzinę będzie się prezentować na rynku. Wpadniecie?

Opublikowany przez Radio 90 Sobota, 2 lipca 2022 </blockquote >

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj