Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Puchar Polski dla piłkarzy z Wodzisławia

Facebook Twitter

APN Odra Wodzisław Śląski z Pucharem Polski. W środę (17.04.) na stadionie w Rybniku rozegrano finał tych rozgrywek na szczeblu Podokręgu Rybnik. Odra pokonała 2:0 Unię Książenice, obrońcę tytuł z poprzedniego roku.

Bramki padły w drugiej części spotkania, obie strzelili zawodnicy, którzy po przerwie pojawili się na boisku, Alexander Turskon i Kacper Malinowski. Ze zwycięstwa i zdobycia Pucharu cieszył się szkoleniowiec zespołu, który występuje w lidze okręgowej, Ryszard Wieczorek

Byliśmy faworytem i wiedzieliśmy jak się będzie toczył, okopał jak to ja nazywam i o ile w pierwszej połowie było trudniej wiedziałem też, że musimy sposobem przygotować jakiś plan B i tym planem B, była gra skrzydłowych. 35 minut grała jedna dwójka, w drugiej połowie zmieniłem dwójkę skrzydłowych, żeby jeszcze wzmocnić siłę ataku i przede wszystkim rozbiegać przeciwnika i ten plan wypalił.

Nie byliśmy faworytem tego meczu. Długo, skutecznie broniliśmy się, ale ostatecznie musieliśmy uznać wyższość przeciwnika – mówi po meczu trener Unii, Marcin Koczy

Fajnie, ze dotarliśmy znowu do tego finału ale wiedzieliśmy z kim gramy i byliśmy nastawieni przede wszystkim na gre defensywną. Otwarta gra by nas na pewno tu zgubiła już w pierwszych minutach, dlatego pierwsza połówka, można powiedzieć pod dyktando odry, ale tych stu procentowych sytuacji nie było. Natomiast w drugiej połowie wiedzieliśmy, ze ruszą i niestety padły te bramki. Nie dało się nic zrobić. Zasłużenie odra wygrała.

Przed spotkaniem finałowym rozegrano także turniej trampkarzy o puchar 95- lecia Podokręgu Rybnik, wygrał w nim Zespół Szkółki Piłkarskiej Champions Orzesze. Samo finałowe spotkanie, którego stawka, był puchar już po raz trzeci rozegrano na stadionie w Rybniku- mówi prezes Podokręgu Rybnik, Andrzej Paulus:

Tak to z prezydium zarządu ustalili, że byłoby fajnie z taką inicjatywą, żeby to co roku powtarzać w Rybniku, jako stolicy subregionu. Taki finał przy sztucznym oświetleniu przede wszystkim. ROW spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, dlatego też postanowiliśmy zorganizować co roku te zawody finałowe. Kibice dopisali dziękuj, że przyszli, że zachowywali się kulturalnie, można na nich polegać. Pokazaliśmy, że możemy zrobić tutaj dobrą piłke.

Dodajmy, że zwycięzca APN Odra Wodzisław w dalszej fazie rywalizacji o Puchar Polski, zmierzy się z najlepszym zespołem tych rozgrywek w Podokręgu Tychy, Pniówkiem Pawłowice.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020