Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puchar Polski Podokręgu Rybnik dla ROW-u. Zespół z Rybnika lepszy od Odry Wodzisław

Facebook Twitter

Wczoraj (07.04.) rozegrano finałowy mecz Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Na stadionie przy ulicy Gliwickiej, na trudnej murawie lepsi okazali się rybniczanie, który wygrali 3:2.

fot. facebook.com/ROW1964Rybnik

Mecz zaczęła jednak lepiej Odra, która prowadziła do 73. minuty spotkania 2:0 po golach Marcina Wodeckiego i Salvador Pryka. Końcówka należała jednak do ich przeciwnika, który strzelił 3 gole. Do bramki wodzisławian trafiali kolejno Adrian Pytlik, Dawid Migus i w doliczonym czasie gry Tomasz Gomola. Tym samym to ROW sięgnął po puchar.

Mecz długo nam się nie układał

– mówił obrońca zespołu z Rybnika:

Marek Krotofil: Wiele rzeczy dla nas się nie układa w tym sezonie. Jest ciężko w wielu momentach, ale tak się rodzą drużyny, indywidualności. Wielu chłopaków będzie miało fajną przyszłość. Tak jak ten dzisiejszy mecz, mimo trudnego początku, udało się dobrze zakończyć. Pokazaliśmy wolę walki, trochę mądrości. To zwycięstwo cieszy podwójnie, bo trzeba było na nie ciężko zapracować.

Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem

– stwierdził trener Odry Wodzisła:

Arkadiusz Tracz: Rybnik w pewnym momencie zaczął grać bardzo prostą piłkę, zaczęli kopać do przodu, bardzo agresywnie wchodzili. Mieliśmy swoje szanse, główną przyczyną, że my meczu nie wygraliśmy, to był brak wyrachowania z przodu. Był ewidentny rzut karny na naszym zawodniku, był łapany przez bramkarza, byłoby po meczu. Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani.

Zadowolony z ostatecznego rozstrzygnięcia był natomiast szkoleniowiec ROW-u:

Roland Buchała: Warunki fatalne, wynik fatalny do 70 minuty. Mówiliśmy w szatni, że nawet przegrywając musimy pokazać charakter, udowodnić, że te ostatnie wyniki to nie jest przypadek. Wprowadziłem zmiany (…), przeciwnik nie umiał sobie z tym poradzić. (…) Chcieliśmy to skończyć bez karnych, coś pięknego, jedziemy dalej!

Teraz rybniczanie mogą skupić się na rozgrywkach ligowych. W sobotę (10.04.) zagrają na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Odra Wodzisław – ROW 1964 Rybnik 2:3 (2:0)

43′ Marcin Wodecki i 52 'Salvador Pryka – 73′ Adrian Pytlik, 85′ Dawid Migus, 90′ Tomasz Gomola

Wyjściowy skład ROW 1964 Rybnik: 1. Bartosz Plewka, 7. Marek Krotofil (K), 10. Jakub Kuczera, 11. Szymon Kuzior 14. Mateusz Tomaszewski, 15. Adrian Pytlik, 18. Konrad Warmiński, 19. Tomasz Gomola, 24. Łukasz Gajda, 27. Filip Kukuła, 97. Olaf Sobik.

Wyjściowy skład Odry: Maciej Kacperski, Maciej Kłosek, Paweł Zdunek, Salvador Pryka, Jakub Rosiak, Adrian Garcia Garcia Tabala, Marcin Wodecki, Damian Tarka, Arkadiusz Lalko (k), Arkadiusz Woś, Jakub Białas.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj