Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Puchar Polski w kolarstwie górskim i zawody amatorów na Wiśniowcu. Trwają zapisy

Facebook Twitter

Po ubiegłorocznym sukcesie rowery górskie wracają na tor w Parku Wiśniowiec w Rybniku. 17 i 18 września rozegrane zostaną tam zawody w kolarstwie górskim "JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3".

mat. nadesłane

Trasa zawodów to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4 km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni.

Michał Kowol: W ramach Pucharu Polski startować będą kategorie od „żaka” do „masters”. Dystans zależy od kategorii wiekowej, najmłodsi będą mieli od 4 lub od 8 kilometrów w zależności od pogody. Najstarsi będą mieli około 7-8 okrążeń. Cały wyścig dla najlepszej kategorii powinien trwać około 1,5 h. Planujemy przeprowadzenie wyścigu dla najmłodszych, nawet na rowerkach biegowych tak jak miało to miejsce w zeszłym roku. Te wyścigi dla dzieci będą odbywać się w sobotę o godzinie 14.15. Będzie można zapisać się do kategorii 0-6, 7-9, 10-12 lat.

-zapowiada Michał Kowol ze Stowarzyszenia Grupa Kolarska „Viktoria” Rybnik. Zapisy najmłodszych będą prowadzone w dniu zawodów. Teraz ruszyło przyjmowanie zgłoszeń zawodników, którzy chcą wystartować w Pucharze Polski:

Michał Kowol: Wszystkie edycje Pucharu Polski zazwyczaj odbywają się w miejscowościach górskich takich jak Jelenia Góra, Wałbrzych, a w Rybniku udało nam się zrealizować finał Pucharu Polski na trasie, która powstała z finansów budżetu obywatelskiego. Trasa cały czas jest obsługiwana, czyszczona, koszona, naprawiana po ewentualnych szkodach i cały czas jest rozbudowywana. W tym roku powstał na Wiśniowcu pumptrack asfaltowy, który również planujemy włączyć do trasy wyścigu w kolarstwie górskim.

W zawodach udział wezmą najlepsi polscy kolarze górscy, którzy rywalizowali już na trasach tegorocznego Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, Jastrzębiu-Zdroju, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głuchołazach. Mile widziani będą też kibice.

Michał Kowol: W sobotę odbędą się również wyścigi w tzw. formule short truck. Polega to na tym, że trasa będzie liczyczła około 1,2 km i będą to bardzo widowiskowe zawody na takiej skróconej pętli. Będą one trwały około 20 minut. Zapraszam serdecznie, będzie na co popatrzeć, ponieważ trasa na Wiśniowcu pozwala na obserwowanie wyścigu z jednego miejsca. Stojąc w jednym miejscu, można naprawdę wiele zobaczyć. Bywają na trasie niespodzianki, trasa jest naszpikowana różnymi elementami technicznymi, na których trzeba potrafić jeździć.

Jak i gdzie się zgłosić:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 lutego 2023